20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç

VSV-MHCHEZV-20000

Teknik Bilgiler

Taşıma Kapasitesi Kg 20.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 1.5-0.5
Yürütme Hızı mt/dk 20-5
Ağırlık Kg 545
Kaldırma Motoru kw 3.0x2-1.0x2
Yürüyüş Motoru kw 1.5x2-0.75x2
Motor Hızı r/min 2880-960
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1440

20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Nedir

Vinsan Vinç Markalı Sekiz Zincir Donanımına sahip olan 20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinçler, 20 Ton kadar olan yükleri hassas kaldırmak için tasarlanmıştır.

Vinsan Vinç markalı monoray elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini hassas yapmasını sağlayan 20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Halatlı Tavan Vinçlerinden farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçler zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürülmüştür. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun hassas kalkış ve duruş sağlamak, hareket hızını kontrol etmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azdır.  

20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Fiyat ve Kullanım Alanları

Vinsan Vinç Markalı Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Güvenli Mi?
Firmamız tarafından sunulan 20 tonluk elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç, IP 55 koruma sınıfına göre imal edilmektedir. Kanca sisteminde emniyet pimi olduğu gibi manyetik fren mekanizması ile otomatik devreye giren aşırı yük şalteri de vardır.
20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Bakımı Nasıl Yapılır?
Her vinç sisteminde olduğu gibi, 20 tonluk elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç da periyodik bakımlara gerek duyar. Alanında profesyonel ekipler şu gibi işlemleri yapar; Elektrik panosunun tozdan arındırılması Fren ayar kontrolü Redüktör yağ kontrolü Çelik halatın gres ile yağlanması Kanca emniyet mandal kontrolü yapılması Bunlarla sınırlı kalmadan, gerekli olduğunda vinç tamiri de yapılmaktadır.
20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Kullanım Alanları Nerelerdir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç farklı iş sektörlerinde kullanılabilir. Bunların arasında şunlar da yer almaktadır; Maden işletmeleri Hafif sanayi Gıda sektörü Kimya sektörü Liman ve rıhtımlar Vinç modeli ağır, yoğun işler için de uygundur.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Özel Üretim Yapılır Mı?
İşyerlerinde kaldırılacak malların türü ve ağırlığı değişebilir. Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç bu nedenle ihtiyaçlara göre imal edilebilmektedir.
20 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri Nelerdir?
Vinçler, kumanda ile uzatan kontrol edilebilmektedir. Uzaktan ya da kablolu kumandalar, firmalara özel şekilde sunulabilmektedir. Kanca sistemi 360 derece dönebilmektedir. Böylece kullanım esnasında büyük kolaylar sağlar. Ayrıca şu gibi teknik özellikleri de vardır; Kanca altı mesafesi: 1440 mm Yürüyüş motoru: 1.5x2-0.75x2 kw Kaldırma motoru: 3.0x2-1.0x2 kw Yürütme hızı: 20-5 mt/dk Kaldırma yüksekliği ise 6 metredir.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL