Makaslı Yük Platformları

Makaslı Yük Platformları Nedir?

Makaslı platformlar yüksekte olan işlerin yapılabilmesi için alan oluşturan ve dikey olarak hareket eden sisteme sahip olan iş araçlarıdır. Kullanım amacına göre farklı özellikler kazandırılmış ürünlerdir. Bina dış cephesinde yapılacak temizlik, tadilat ve bakım çalışmaları başta olmak üzere eşya ve malzeme indirip kaldırma işlemlerinde kullanılmaktadırlar.

Yük kaldırma ekipmanları ile ağır olan yüklerin yüksek katlara çıkarılması mümkün olmaktadır. Makaslı yük platformları da yük kaldırma ekipmanları arasında yer almaktadır. İş makinesi olarak kullanılan ürünlerdir. Normal şartlarda yapılması imkânsız ya da çok güç olan işlerin yapılabilmesi için geliştirilmiş araçlardır.

Makaslı Yük Platformları Kullanım Alanları

Makaslı yük platformları özellikle belirli bir yüksekliğe kaldırılarak yer değiştirmesi gereken ağırlıkların kaldırılması ya da indirilmesi için kullanılan sistemlerdir. Genellikle en fazla yüksekliği olmayan çalışma alanlarında etkili bir biçimde kullanılırlar. İç mekân ya da dış mekânda kullanılabilmektedir.  Üretim merkezi ve depo gibi toplu yüklerin bulunduğu ve istiflendiği alanlarda kullanılmaktadır.

Makaslı Yük Platformu Çeşitleri

Tasarımı ve üretimi sırasında uygulanan teknikler ile birlikte makaslı yük platformu çeşitleri farklılık göstermektedir. Bu çeşitlilik ise farklı kullanım alanlarında avantaj sunmalarını sağlamaktadır.

Makaslı yük platformları çeşitleri;

 1. Tek makaslı yük platformu
 2. Çok makaslı yük platformu
 3. Tandem makaslı yük platformu
 4. İkiz tandem makaslı yük platformu
 5. Araç indirip kaldırma platformu
 6. Engelli platformu
 7. U/ Alçak tipi makaslı yük platformu
 8. Makaslı yükleme platformu
 9. Devirmeli makaslı yük platformu

Makaslı Yük Platformları Teknik Özellikleri ve Çalışma Sistemi

 • 3- 16 metre yüksekliklere kadar kaldırma ve taşıma imkânı sunmaktadır.
 • Kapılı ve açık alanlarda kullanımı mümkün olmaktadır.
 • Farklı kullanım alanları için farklı özelliklere sahip makaslı yük platformu çeşitleri bulunmaktadır.
 • Mevcut asansör boşluğuna uygun olarak üretilebilmektedir. Bu şekilde kullanım alanına uygun makaslı yük platformu tasarlanabilir. 
 • 4 adet asansör yürütme yolu ayakları, 4 köşeye sabitlenmektedir.  Platform ise rulman yataklı tekerlekler ile birlikte ayaklar içerisine yerleştirilmektedir. Etrafına çelik hasır ile kaplama ve kat kapıları yapılmaktadır.
 • Makaslı yük platformu göndermeli çağırmalı ya da uzaktan elle kumandalı olarak üretilebilmektedir. Bu durum tamamen kullanım alanına ve kullanıcı tercihine göre belirlenmektedir.
 • Emniyet için gerekli olan stop düğmesi, fren sistemi ve emniyet switchleri bulunmaktadır. Bu sayede de makaslı yük platformu güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Makaslı Yük Platformları Fiyatlandırması

Makaslı yük platformları farklı alanlarda yüksek verimle çalışmaktadır. Kullanım alanında ihtiyaç duyulan verimlilik ile çalışmakta ve kullanıcıya büyük oranda avantaj sağlamaktadır. Tüm kullanım alanlarında dikkat çeken makaslı yük platformu avantajları şu şekildedir;

 1. Kaldırılması ve indirilmesi insan gücü ile imkânsız olan ağırlıkların çok kolay ve istenilen şekilde yer değişmesini sağlamaktadırlar.
 2. Depo, otopark, fabrika, transfer merkezi gibi birçok alanda konforlu çalışma olanağı sunmaktadır. Çok zor olan işlerin çok kolay bir şekilde çok kısa sürede yapılmasına olanak sağlamaktadır. 
 3. Kullanım alanında iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına büyük ölçüde etki etmektedir.
 4. Düşük enerji ile yüksek performans gerektiren işleri yapabilmeyi mümkün kılmaktadır. Bu özelliği ile enerji tasarrufuna bağlı olarak düşük maliyete yüksek verimlilik imkânı oluşturmaktadır.
 5. Büyük asansörlerin kullanılma imkânı olmayan alanlarda makaslı yük platformları kurtarıcı bir ürün olarak işlev görmektedir.
 6. Yapılan işin kısa sürede yapılması ile sürecin en etkili şekilde devam etmesini sağlamaktadır.

Periyodik bakım ile uzun ömürlü kullanım imkânı bulunmaktadır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Peker Sk. No:21/A Tuzla/İSTANBUL