Akülü Hareketli Makaslı Yük Platformu

Akülü Hareketli Makaslı Yük Platformu Nedir?

Yük kaldırma ekipmanları ihtiyaçlar doğrultusunda teknolojiden faydalanılarak yapılan araçlardır. Bu ekipmanlar insan gücü ile normal şartlarda yapılması oldukça zor olan işlerin daha kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmesi amacı ile üretilmiştir. Akülü hareketli makaslı yük platformu aynı amaçla üretilmiş bir yük kaldırma platformudur.

Makaslı yük platformu çeşitlerinden olan bu ürüne ek hareket edebilme özelliği ve akü ile çalışma özelliği kazandırılmıştır. Yük kaldırma ekipmanlarının çeşitlendirilmesi tamamen ihtiyaca ve mevcut ekipmanın daha verimli çalışmasına yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Hem mobil olarak kullanılmakta hem de sistem tahriki aküden alınan enerji ile gerçekleştirilmektedir.

Akülü Hareketli Makaslı Yük Platformu Özellikleri

 • Makaslı yük kaldırma platformu çeşitlerinden birisidir. Çelik konstrüksiyon ile üretilmiş, istenilen sağlamlık ölçüsünde kullanıma sunulmuş ürünlerdir.
 • Platformun bağlı olduğu zemine yerleştirilen poliüretan tekerlekler sayesinde hareket edebilme özelliği kazandırılmıştır.
 • İstenilen noktaya geldiğinde ise güçlü fren mekanizması ile platform sabitlenebilir.
 • Platform mekanizmasına dahil edilen akü, mekanizmanın çalışması için gerekli olan enerjiyi karşılamaktadır. Akünün boşalması halinde tekrar şarj edilerek kullanılması mümkündür.
 • Makaslı kaldırma mekanizması yükün dengeli bir şekilde kaldırılmasında etkili olmaktadır. Tek makaslı ya da çift makaslı seçenekleri bulunmaktadır.
 • Yükleme yapılan düz platform yük kaldırma kapasitesine göre farklı ölçülerde üretilmektedir.
 • Ergonomik olarak şekilde tasarlanmış olması sayesinde konfor sunmaktadır. 
 • Platformun alt kısmında güvenlik kesme çubuğu bulunmaktadır. Bu çubuk akılma ya da tıkanıklık olması halinde devreye girer ve platformun sert bir şekilde aşağı düşmesi engellenir.

Akülü Hareketli Makaslı Yük Platformu Çalışma Prensibi

Akülü Hareketli makaslı yük platformu mobil yük indirip kaldırma aracı olarak kullanılmaktadır. Hem iç mekân hem de dış mekân olmak üzere çeşitli sektörlerde ve çalışma alanlarında kullanılabilmektedir. Profesyonel çalışma şartlarının sağlanması için pratik çalışma imkânı sunan araçlardır.

Genel anlatım ile akülü hareketli makaslı yük platformu çalışma prensibi şu şekildedir;

Yük kaldırma platformu taşınacak olan yükün yanına getirilir ve fren sistemi devreye sokulur. Platform yükün kolayca yüklenmesine elverişli şekilde üretilmiştir. Yükleme tamamlandıktan sonra kaldırma işlemine geçilmektedir. 

Çalıştırma düğmesine basılarak elektriğin sistemi tetiklemesi sağlanır. Sistem çalışmaya başladığında ise makaslar zemin platformu üzerinde birbirine yaklaşır. Böylece yükün bulunduğu üst platform yükselmeye başlar. İndirme sırasında ise makas ayakları birbirinden uzaklaşır. Yük indirme işleminde önce boş platform yükseltilir ve yükleme yapıldıktan sonra sistem indirme yapacak şekilde çalıştırılır. 

Akülü Hareketli Makaslı Yük Platformu Sunduğu Fiyat ve Kullanım Kolaylıkları

İş makineleri bir işin daha kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmesi noktasında büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Akülü hareketli makaslı yük platformu çeşitleri de kullanıldıkları alanda birçok kolaylık sağlamaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Zaman açısından tasarruf: İnsan gücü ile yapılması imkânsız olan ya da yapılsa dahi çok zaman isteyen işin kısa sürede yapılmasına yardımcısı olmaktadır.
 • Konforlu ve pratik iş imkânı: Son derece zahmetli olan işin oldukça rahat ve seri bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.
 • İş sağlığı ve güvenliği: Yapılacak olan işin iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak yapılmasını büyük oranda etkiler. İnsan gücü ile yapıldığında oluşabilecek kazalar önlenmiş olur. Aynı zamanda araç mekanizmasına eklenen güvenlik önlemleri ile de olası kaza riskleri en az seviyeye indirilmektedir.

Profesyonel çözüm: Ağır olan ham madde ve malzemelerin taşınması, üretime dâhil edilmesi ve istiflenmesi gibi işlemlerde profesyonel çözüm sağlayıcı olmaktadır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL