Sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinç

Sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinç nedir?

Kanca süspansiyonu sayesinde kaldırma ve taşıma işlevini gerçekleştiren vinç türlerine sabit askılı 2 hareketli elektrikli zincirli vinç denir. Kaldırma işlemini rediktör dişli üzerinden yapan bu vinçler, 50 tona kadar yük kaldırabilmektedir. Aşağı ve yukarı olmak üzere 2 hareket eden zincirli vinçlerdir. Zincir, vinçlerde halatlara göre daha az tercih edilen bir üründür. Bunun sebepleri arasında zincirlerin düşük hızlarda kullanılması, zincirin ağırlığının yüksek olması ve darbelere karşı hassas olması sayılabilir. Zincirler elle tahrikli caraskallarda, yürüyüş sistemine sahip gruplarda ve kaldırma yüksekliği küçük olan kullanım alanlarında elektrikli caraskallarda kullanılırlar.

Sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinç Özellikleri

Genellikle, kalıp ve hassas iş yapan fabrika ve atölyelerde tercih edilir ve montaj söküm kalıp atölyeleri bunların başında gelir.

Hafif yapısı ve kolay kurulumu ve kullanımı sayesinde maliyeti azaltmakta bu da onu en çok tercih edilen vinç çeşitleri sınıfına dahil etmektedir.

Diğer vinçlere monte edilerek daha farklı sahalarda da kullanılan sabit askılı zincirli vinçler, özellikle portal vinç ve pergel vinçlerle kullanılmaktadır.

Çalışılacak ortamın mesafesi ve yük taşıma kapasitesi belirlenerek üretim yapılan bu vinç türünde döküm demir zincir kullanılmaktadır. Bu da sağlamlığı artırmaktadır. Kısa yaklaşma boyutlarına sahip olan sabit askılı zincirli vinçler, sağlam bir yapıya sahiptir. Müşterinin tercihine göre farklı zincir aparatlarıyla zenginleştirilebilmektedir. ( askı kancası, gözlü zincir aparatı)

Sabit montajlı olabileceği gibi manuel ya da elektrikli uygulamalar yapılabilen sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçlerin tüm parçaları FEM / ISO standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Müşterinin ihtiyacına göre farklı donanımlarla zenginleştirilmeye müsait vinçlerdir ve akıllı fren sistemine sahip olan zincirli vinçlerin bu özelliği güvenli ve uzun süreli kullanıma imkan tanımaktadır. Titreşimi azaltan çıkrık sistemi sayesinde de zincirlerin ömrü artırılmıştır.

Aşırı ısınma ve aşırı kullanım uyarı sistemleri mevcut olan sabit askılı 2 hareketli elektrikli zincirli vinçlerde 3, 4,5 ve 6 m standart kaldırma yüksekliği seçimi yapılabilmektedir. Ayrıca bu vinçlerin fan soğutmalı motor sistemine sahip olması da aşırı ısınmaya karşı önlem niteliğindedir.

Sabit askılı zincirli vinçler, ortalama 2 metre zincir boyuna sahiptir ve bağlantı kutusu haricinde, kaldırma gövdesi ve diğer tüm parçalar alüminyumdan üretildikleri için çok hafif bir yapısı vardır. Ve bu vinçler, toz ve suya karşı korumalıdır.

Sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Firmamızda üretilen sabit askılı 2 hareketli elektrikli zincirli vinçler,  yüksek kaldırma kapasitesine sahip sağlan vinçlerdir. 6 metreye kadar yükseklik kaldırmaya sahip olan Sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçlerimiz, hafif yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.  Kısa yaklaşma boyutlarına sahip olan sabit askılı zincirli vinçlerimiz müşterinin ihtiyacına göre farklı şekillerde donanımla zenginleştirilebilmektedir. Vinçlerimizin hepsinde olduğu gibi, Sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçler de Avrupa standartlarında ve iş güveliği normlarına uygun olarak üretilmektedir. Akıllı fren sistemi sayesinde güvenli ve uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Her türlü dış etkene karşı olağanüstü dayanıklı üretilen Sabit Askılı 2 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçlerimizin, titreşimi azaltan sistemle dayanıklılığı artırılmıştır. Aşırı ısınma ve aşırı kullanıma karşı uyarı mekanizmasına sahip olan vinçlerimiz, istenildiğinde farklı güvenlik ekipmanlarıyla da zenginleştirilebilmektedir. Manuel ya da kumandalı kullanım tercihi de sunan vinçlerimizde sağlamlık ve güvenlik ön planda tutulmuştur.

Firmamızla iletişime geçip istediğiniz özelliklerde sabit askılı 2 hareketli elektrikli zincirli vinçlerimize uygun fiyatlı olarak sahip olabilirsiniz.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL