Hidrolik El Aletleri

Hidrolik El Aletleri Nedir?

Birçok iş alanında zamanında ve kaliteli bir şekilde işin yapılması son derece önemlidir. Aynı zamanda işin güvenli bir şekilde yapılması da büyük önem taşımaktadır. Teknik bilgiler doğrultusunda geliştirilen çeşitli ekipman ve araçlar güvenli, konforlu ve pratik çalışma imkanı oluşturmaktadır.  Hidrolik rulman çektirmeler de bu ekipmanlar arasında yer almaktadır.

Hidrolik El Aletleri, rulmanlar, makaralar, yataklar, kasnaklar ve bunlara benzer parçaların ve makinelerin demontajı için kullanılan bir alettir. Sökme ve demontaj işlemleri için gerekli olan hassasiyet ve uygulanacak kuvvet kapasitesine sahiptir.

Hidrolik El Aletleri Kullanım Alanları

Hidrolik El Aletleri üstlendikleri görevleri itibari ile parçalardan oluşan makinelerin üretildiği, kullanıldığı ve bakım onarımlarının yapıldığı tüm alanlarda kullanılmaktadır. Başlıca hidrolik El Aletlerinin kullanım alanları şu şekildedir;

 • Otomotiv İmalatı ve Bakım - Onarımı
 • Sanayi Sektörü
 • Madencilik
 • Gemi İnşaatı ve Restorasyonu vb.

Hidrolik El Aletlerinin Özellikleri

 1. Kendinden el pompası bulunan hidrolik rulman çektirmeler kolaylıkla çalışabilmektedir. Bu özelliği modele ve çeşidine göre değişebilmektedir.
 2. Ergonomik tasarımı sayesinde rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır.
 3. Kolay monte edilebilen ve kolaylıkla sökülüp kaldırılabilen bir düzeneğe sahiptir. Bu özelliği ile de az yer kaplamaktadır.
 4. Kapasitesi ve ölçülerinde çeşitlilik oluşturularak kullanıcıya farklı kullanım alanlarında farklı ihtiyaçlara cevap verecek seçenekleri sunulmaktadır.
 5. Teknik özellikleri sahip oldukları modele göre farklılık göstermekle birlikte aynı amaca hizmet eden endüstriyel ekipman grubudur. 
 6. Makinelerin demonrajı sırasında ihtiyaç duyulan hassas işlem yapabilme kabiliyetine sahiptir.
 7. Yaylı dayama noktası sabitlemeyi kolaylaştırırken,  2 ve 3 adet portatif ayak olarak kullanım özelliği ile pratik kullanım imkanı sunmaktadır.

Hidrolik El Aletlerinin Sunduğu Fiyat ve Avantajlar

Hidrolik rulman çektirmeler geliştirilme amacına yönelik olarak kullanım alanlarında çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. Hidrolik El Aletlerin sunduğu avantajlar şu şekildedir;

 • Makinelerin ve birçok aletin en etkili şekilde kullanılmasını desteklemektedir. Gerekli hassasiyeti sağlaması ile makinelerin zarar görmeden sökülüp tekrar kullanıma hazırlanmasında etkili olmaktadır.
 • Üretim, bakım ve onarım çalışmalarının profesyonel bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.
 • Çalışma süresini kısaltmakta, iş kalitesini arttırmakta ve maliyet açısından ciddi oranda tasarruf sağlama olanağı sunmaktadır.
 • Güvenli çalışma ortamı oluşturulmasını desteklemektedir.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL