Zincirler

Zincir Nedir?

Zincirler yaşamın çeşitli alanında kullanılmaktadır. Zincir nedir? Zincir metal halkaların birbirine bağlanması ile oluşturulan sistemlerdir. Halka şeklinde metallerin birleşmesi ile dayanıklı ve kullanışlı zincir çeşitleri oluşturulmaktadır. Zincirlerin kullanım alanlarına göre tasarlanıp üretilen çeşitleri bulunmaktadır.  Çok küçük yapılı zincirlerden oldukça büyük ve daha ağır işlerde kullanılacak zincirlere kadar farklı seçenekler bulunmaktadır.

Yük Kaldırma ve Taşımada Kullanılan Zincir Çeşitleri

Büyük ve ağır yüklerin sarılması, indirilip kaldırılması ya da taşınması için yük kaldırma zincirleri kullanılmaktadır. Bu zincirler kullanım alanına uygun olarak tasarlanıp üretilmektedir. Temel prensip olarak metal ve dayanıklı halkaların bir araya gelerek daha dayanıklı bir yapıya sahip olmasına dayanan bir sistemdir. Yük kaldırma, taşıma zincirleri kullanım amacına uygun farklı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Ağır işlerin daha etkili ve güvenli bir biçimde yapılabilmesi açısından yük kaldırma ve taşıma zincirleri büyük bir öneme sahiptir. Başlıca yük kaldırma ve taşıma zincirleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Kaldırma Zincirleri: Ağır yükleri tutma, sarma, kaldırma ve taşıma işlemleri için tasarlanmış dayanıklılığı yüksek olan zincir çeşididir. Teknik özellikleri açısından farklı çeşitleri bulunmaktadır.
  • Paslanmaz Krom Zincirler: Kromdan üretilmiş paslanmaya karşı dayanıklı ve sağlam yapılı zincir çeşididir. Ölçü ve boyutlarına göre farklı kullanım alanlarında etkili kullanılmaktadır.
  • Sapan Zincirleri: Ağır yüklerin kaldırılması için geliştirilmiş, dayanıklı ve kolay kullanım imkânı sağlayacak ekipmanlar ile oluşturulmuş kaldırma sistemidir. Yapılan çalışmanın güvenli ve etkili bir biçimde yapılması açısından son derece önemlidir.
  • Kalibre Zincirler: Test edilmiş, kısa bakkalı, kalibrasyonu ve hacim olarak ağır zincir çeşididir. Yüksek dayanıklılığa sahip olan ürünlerdir.
  • Genel Kullanım Zincirleri: Dayanıklılığı yüksek olan metal halkaların birleştirilmesi ile oluşturulmuş zincir çeşididir. Farklı çalışma alanlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Zincir Özellikleri

Zincirlerin en temel özelliği metal halkaların birleştirilerek daha güçlü ve dayanıklı uzunluğa sahip sistemlere sahip olmalarıdır. Zincirler çok farklı alanlarda benzer işlevleri ile kullanılmaktadır. Zincir özellikleri zincir çeşitlerinin kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Bu farklı özellikler zincirlerin kullanım amacına uygun tasarlanması ve bu tasarıma uygun üretilmesi sonucunda oluşmaktadır.

Zincir Fiyatları

Yük kaldırma ve taşıma işlemlerinde kullanılacak zincirlerin nitelikleri kullanım alanına ve yapılacak işe göre değişiklik göstermektedir. Bu durumda zincir fiyatları nedir? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

Zincirler çeşitli özellikleri ile kullanım alanlarında maksimum verimlilik ile kullanılmaktadır. Zincir fiyatları da zincirlerin sahip olduğu özelliklere ve kullanıcıya sundukları imkâna göre değişiklik göstermektedir. Fiyat araştırması yaparken ihtiyaç duyulan zincirlerin özelliklerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda zincir fiyatı araştırması yapılması gerekmektedir. BU nedenle de Zincir fiyatları zincirlerin özellikleri ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

Zincirlerin Seçilmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ürün seçiminin doğru yapılması ihtiyaçların istenilen şekilde giderilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu durum yük taşıma ve zincir çeşitleri için de geçerlidir. Verimli ve kaliteli bir iş yapımını destekleyecek zincirlerin seçilmesinde dikkat edilecek hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle zincir kullanımına ihtiyaç duyulan işin gereksinimleri en iyi şekilde değerlendirilmelidir.
  • Böylece aranan zincir özellikleri belirlenerek, ihtiyaç duyulan özellikleri taşıyan zincir çeşitleri incelenmelidir.
  • Zincir seçiminde ihtiyaca cevap verebilecek zincir çeşitleri karşılaştırılmalı, doğru firmadan alışveriş yapıldığından emin olunmalıdır.
  • Yapılacak işe ve kullanım alanına uygun Zincir seçiminde gerekirse firma yetkilisinden doğru bilgi ve yardım alınmalıdır.

Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde maksimum verimlilik ile kullanılabilecek kaliteli ve doğru zincir seçimi yapılması kaçınılmaz olacaktır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL