Terazili Transpaletler

Terazili Transpalet Nedir?

Transpalet, ağır yüklerin profesyonel şekilde kısa mesafelerde taşınması için tasarlanmış olan yardımcı ekipman çeşididir. Her kullanım alanına, taşınacak yük türü ve iş kapasitesine göre farklı özellik ve kapasite ile üretilmektedir. Teknolojik imkanlar kullanılarak en yüksek kalitede ve performansta kullanım imkanı sunacak şekilde transpalet çeşitleri geliştirilmiştir.

Terazili transpalet, taşınmak için üzerine yüklenen yükü tartma özelliğinin ön plana çıktığı transpalet çeşididir. Terazili transpalete ağırlığı algılama ve ölçüm yapabilecek sistem yerleştirilmiştir. Algılanan ağırlık değeri dijital ekran aracılığı ile gösterilmektedir.

Özellikle tartma ve ağırlık hesaplamanın önemli olduğu iş kollarında profesyonel çalışma imkanı sunduğu için tercih edilmektedir. Farklı yük kaldırma kapasitesine sahip çeşitleri bulunmaktadır.

Terazili Transpalet Özellikleri

 1. Sağlam ve dayanıklı malzemeden yapılmış olması, ve özel tasarımı sayesinde çok ahır yüklerin en doğru şekilde taşınmasını sağlar.
 2. Genellikle iç mekanda kullanımı uygun olmaktadır. Düz ve rahat hareket imkanı sunan zeminlerde maksimum verimlilikle kullanılabilir.
 3. Daha az iş gücü ile daha çok iş yapmak için son derece etkili bir makinedir.
 4. Hem yüklerin taşınması hem de tartılmasına imkan sağlayan düzeneğe sahiptir. Bu tasarımı ile profesyonel çalışma şeklini desteklemektedir.
 5. Tartılma işleminin takip edildiği ve ağırlık değerinin gösterildiği ekrana sahiptir. Bu sayede aşırı yüklemeden kaynaklanacak riskler önlenmektedir. Ayrıca hesaplamanın daha kolay olmasını sağlamaktadır.
 6. Ayrıca tasarımının ergonomik olması en önemli özelliklerinden birisidir. Kullanıcının rahat bir şekilde çalışmasına olanak sağlamaktadır.
 7. Tekerlekleri poliüretan, kauçuk ve plastik malzemeden üretilebilmektedir. Kullanıcı tercihine ve yapılacak iş kapasitesine göre en uygun tekerlek türü ile üretim gerçekleştirilmektedir.
 8. Terazi gösterge ekranının uzun kullanılmasında etkili olan şarj edilebilir bataryası bulunmaktadır.
 9. Sahip olduğu mekanizma ile kolay manevra yapabilme özelliği ön plana çıkmaktadır. Bu da kolay kullanımını ciddin oranda etkileyen bir özelliğidir.

Terazili Transpalet Kullanım Şekli ve Kullanım Alanları

Terazili transpalet diğer transpalet çeşitleri gibi paletler halinde hazırlanmış ürünlerin en etkili şekilde taşınması amacına hizmet etmektedir. En belirgin özelliği ise taşınan yükün ağırlığını ölçme özelliğine sahip olmasıdır. Çekerek kullanılmaktadır. 

Çatallar palet arası boşluklara yerleştirilir ve hidrolik mekanizması devreye alınır. Paletin yerden kesileceği yüksekliğe getirilir. Taşınacak noktaya götürüldüğünde ise yük kontrollü bir şekilde indirilir. Taşınan yükün ağırlık takibi dijital terazi ekranından yapılabilir.

Başlıca terazili transpalet kullanım alanları;

 • Gıda ve ilaç sektörü
 • Market ve iş merkezleri
 • Taşıma ve transfer merkezleri,
 • Limanlar
 • Yapı marketleri vb.

Transpalet Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Paletin transpalet üzerine dengeli bir biçimde yerleştirilmesi son derece önemlidir. Dengesizlik olması halinde transpalet zarar görebilir. Bu durum ayrıca taşınan eşyanın zarar görmesine de neden olabilir.
 2. Transpalet kullanım kılavuzunda göre kullanmaya özen gösterilmelidir. Hatalı kullanım ise verimin düşmesine ve maliyetli hasarların oluşmasına ya da daha kötü kazalara neden olabilmektedir.
 3. Bilinçli ve dikkatli kullanım ile birlikte iş kapasitesi ve kullanım alanına uygun terazili transpalet çeşidi tercih edilmelidir.

Terazili Transpalet Kullanımının İşletmeye Sunduğu Fiyat ve Avantajlar

 1. İnsan gücü ile kaldırılması zor olan yüklerin kısa mesafeli alanlarda rahatlıkla taşınmasını sağlar.
 2. İş yoğunluğu bulunan alanlarda hız kazandırarak zaman tasarrufu sağlar.
 3. Aşınan yükün tartılma işlemi ve taşınma işleminin tek bir alet yardımı ile yapılmasını sağlar.
 4. Sağlam ve dayanıklı olması nedeni ile uzun süre kullanılabilmekte ve maksimum verimlilik ile iş yapabilmektedir.

Konforlu ve güvenli bir çalışma alanı oluşumunu destekleyerek, iş sağlığı ve güvenliğine uygun çalışma alanı oluşturur.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL