Paslanmaz Krom Zincirler

Paslanmaz Krom Zincir Nedir?

Çalışma alanlarında işe ve çalışma koşullarına uygun ekipman, alet ve malzemelerin kullanılması son derece önemlidir. İşin verimliliği ve kalitesi ile profesyonel ve pratik çalışma imkanı da kullanılan ekipmanlar ile sağlanmaktadır. Çalışma alanlarında bu amaçla üretilip kullanılan ve bu amaca hizmet eden çok sayıda alet ve ekipman bulunmaktadır. Paslanmaz krom zincirler de bunlardan birisidir.

Nedir ?

Paslanmaz krom zincir, paslanmaya karşı dayanıklı olan krom hammaddesi kullanılarak üretilmiş olan zincir çeşididir. Paslanma için uygun koşulların olduğu çalışma alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış zincirdir. Çeşitli çalışma sahalarında güvenli ve etkili bir biçimde kullanılabilmektedir. Çekme, bağlama, tutma- sabitleme, kaldırma ve çeşitli ekipmanlarda tamamlayıcı parça olarak kullanılmaktadır. 

Paslanmaz Krom Zincirlerin Kullanım Alanları 

Paslanmaz özelliğine sahip olan ve dayanıklılığı yüksek olan krom zincirler profesyonel çalışma alanlarında kullanılmaktadır. İş kalitesi ve verimlilik düzeyi doğru alanda doğru ürünün kullanılması ile sağlanmaktadır. Her ekipman ve alet kullanım alanları ihtiyaçlarına göre tasarlanıp üretilmektedir. Paslanmaz krom zincirler su ve benzeri sıvı madde ile temas olan, nemli ve ıslak çalışma alanlarında güvenli ve verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Paslanmaz krom zincirlerin kullanım alanları ise genel olarak şu şekilde sıralanabilir; 

 • Tarımsal çalışma alanları,

 • Endüstriyel üretim alanları,

 • Gıda üretim sahaları,

 • Denizcilik ve balıkçılık,

 • Sebze meyve işleme tesisleri, vb. 

Paslanmaz Krom Zincir Çeşitleri 

Her üründe olduğu gibi paslanmaz krom zincirlerin tasarım sürecinde de kullanım alanı özellikleri ve gereksinimleri göz önünde bulundurulmaktadır. Standart fiziki insan özelliklerine uygun ergonomik tasarıma sahip olmasına özen gösterilir. Böylece kolay kullanım imkanı sağlaması mümkün olur. Paslanmaz krom zincir çeşitleri  genellikle kullanım alanında oluşan ek gereksinimlere göre özel üretimler yapılmaktadır. Sıklıkla kullanılan çeşidi ise DIN766 Krom Zincir olarak adlandırılmaktadır. Hemen hemen her kullanım alanında kullanılabileceğini bir paslanmaz krom zincir çeşididir. 

Paslanmaz Krom Zincirlerin Özellikleri ve Avantajları 

Alet, ekipman ve aparat çeşitleri sahip oldukları özellikler ile kullanıcıya avantaj sağlamalıdır. Avantaj sağlayan özelliklere sahip aparat ve ekipmanlar kullanım alanında profesyonel çalışma olanağı  sağlamaktadır. Bu sayede de iş verimlilik seviyesi ve hizmet kalitesi büyük oranda artmaktadır. Paslanmaz krom zincirlerin özellikleri ve bu özellikler ile sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Su ve sıvı maddeler ile etkileşiminde korozyon/ paslanma oluşumuna karşı dayanıklıdır. 

 • Paslanmaz olması ile sıvı teması bulunan tüm kullanım alanlarında güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. 

 • Oldukça dayanıklı ve sağlam yapıya sahiptir. 

 • Ergonomik tasarıma sahiptir ve kolayca kullanılabilir. 

 • Kullanım alanına ve birlikte kullanıldığı diğer ekipmanlara uyumluluğu oldukça yüksektir. 

 • İş sağlığı ve güvenliği şartlarına uygun bir ekipman olarak kullanılır. 

Paslanmaz Krom Zincir Seçim Aşaması 

Doğru ürün seçimi ile en kaliteli işi pratik ve de kolay bir şekilde yapmak mümkündür. Paslanmaz krom zincir seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir; 

 • Öncelikle iş ve çalışma ortamı için mevcut durum analizi yapılmalıdır. 

 • Sonrasında ise güvenilir ve profesyonel hizmet veren firma ile işbirliği yapmaya özen gösterilmelidir. 

 • Uygun olabilecek tüm ürün çeşitleri detaylı incelenerek en yüksek verimlilikle çalışacak, çalışmaya uygun krom zincir çeşidi tercih edilmelidir. 

Paslanmaz Krom Zincir Fiyatları 

Paslanmaz krom zincirlerin tasarım süreci kullanım alanı gereksinimlerine göre yürütülmektedir. Üretim süreci ise tasarım planına uygun olarak yürütülmektedir. Böylece kullanım alanına ve işe uygun krom zincir çeşitleri üretilmektedir. Maliyet ise bu süreçlerde göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle de paslanmaz krom zincir fiyatları için net bir rakam belirtmek mümkün değildir. Siz de bizimle iletişime geçerek ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda en uygun ürünü seçme noktasında da profesyonel destek alabilirsiniz. Fiyat teklifi almak, profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. 

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL