Palet Kaldırma Çatalları

Palet Kaldırma Çatalı

Teknoloji ve bilginin etkin kullanımı ile yaşamı ciddi oranda kolaylaştıran birçok araç gereç üretilmiştir. Endüstriyel alanda kullanılan ekipmanlar iş verimliliğini arttırarak kısa sürede, daha az enerji harcayarak daha çok iş yapma imkanı sunan araçlardır. Palet kaldırma çatalı da bu ekipmanlarda sadece birisidir.

Palet kaldırma çatalı, paletlerin yapısından olan ara boşluklara sokularak paletin ve üzerindeki yükün dengeli bir biçimde kaldırılmasını sağlayan yük kaldırma ekipmanları ile birlikte kullanılan araçlardır.

Palet Kaldırma Çatalı Özellikleri

 1. Birlikte kullanılacağı makineye uyumlu olacak şekilde farklı ölçü ve kapasitede üretilebilmektedir.
 2. Taşınacak yükün güvenli taşımasını sağlayacak teknik donanıma sahip olmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği için gerekli olan teknik özelliklere sahiptirler.
 3. Dayanıklı olmaları ve mekanizmaya dahil olmaları sayesinde insan gücü ile kaldırılamayacak yüklerin kaldırılmasını ve taşınmasını mümkün kılar.
 4. Kaldırılacak yükün şekline göre çatalların ayarlanabilir özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde farklı boyut ve hacme sahip yükler kolaylıkla kaldırılmakta ve taşınmaktadır.  
 5. Kaldırma yüksekliği, çatal ölçüsü ve yük kapasitesi farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde seçenekleri bulunmaktadır.
 6.  Hemen hemen tüm çeşitlerinde çatallar arası genişliği ve kaldırma yüksekliği ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda kaldırılan yükü ile geri hareket ettirme özelliği sayesinde taşıma işlemi yapmaktadır.

Palet Kaldırma Çatalı Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Palet kaldırma çatalı belirli bir şekilde sınıflandırılması da çok çeşitliliğe sahiptir. Palet kaldırma çatalı çeşitleri genellikle sahip olduğu teknik özellikler ve kullanım alanlarına göre farklılığa sahip olmaktadır.

Palet kaldırma çatalı kullanım alanları ise şu şekildedir;

 • Sanayi sektörü
 • İnşaat sektörü
 • Depo ve imalathane
 • Fabrikalar
 • Yapı arazileri
 • Nalburiye / hırdavat
 • Taşıma ve lojistik sektörü

Ağır Yük Taşımacılığında Palet Kaldırma Çatalının Önemi

Ağır yüklerin dengeli ve güvenli bir şekilde taşınması palet kaldırma çatalları ile mümkün olmaktadır. Az enerji kullanarak daha fazla iş yapabilme imkanı sağlarlar.  Bu nedenle de işletmenin birçok alanda kâr elde etmesine yardımcı olmaktadırlar.

Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açısından güvenli çalışma ortamı sağlanmasını desteklemektedir. İşletmeye sağlamış olduğu bu imkanlarla ve iş verimliği artırması ile önemli bir yere sahiptir.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL