Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinç

Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinç Nedir?

Alçak tavanlı iş yerlerinde kaldırma işlemi yapan zincirli ve elektrikli vinç çeşitlerine elektrikli zincirli alçak tavan vinci denir.

Zincir boyunun ortalama 6 metre olduğu bu vinçler ortalama 5 tona kadar yükü kaldırıp taşıyabilmektedir. Alçak tavan vinçlerinde önemli olan şey dengeyi sağlamaktır. 380 voltta çalışan elektrikli zincirli alçak tavan vinçlerinde elektrik tesisatı hakkında firma önceden bilgilendirilmelidir. FEC 80 kaldırma zincirinin kullanıldığı bu vinçler dayanıklı ve sağlam vinçlerdir. Özellikle küçük işletmelerde tercih edilmektedir. Parçalar ısıl işlem görmüş çelikten yapılmış olup Avrupa standartlarında bir üretim söz konusudur. Kanca süspansiyonu sayesinde güvenli taşıma imkanı sunan Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinçleri, kolay kurulum ve kullanım imkanına sahiptir. Çalışılacak ortamın tavan mesafesi belirlenerek üretim yapılan bu vinç türünde döküm demir ya da çelik zincir kullanılmaktadır.

Elektrikli zincirli alçak tavan vinçlerindeki fan soğutmalı motor sistemi sayesinde motor ömrü de uzatılmıştır.

Her türlü dış etkene karşı korumalı olarak üretilen vinçlerde darbe koruma sistemi mevcuttur. Müşterinin ihtiyacına göre üretim imkanı olduğu gibi standart üretimler de söz konusudur. Acil durum uyarı sistemi sayesinde olası kazaların önüne geçilebilmektedir. Yarı manyetik frenleme aksamı sayesinde çeşitli tehlikelerden sizi koruyan vinçlerimiz mükemmel donanımlara sahiptir.

Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinç Bakımı

Zincirli vinçler halatlı vinçlere göre daha ağır ve taşıma kapasitesi daha az olan vinç türleridir. Ama yıpranma paylarının az olması ve sağlamlığı açısından tercih edilen vinç sistemleridir. Zincirli vinçler bakımları doğru yapıldığında uzun yıllar işlerinizde size yardımcı olabilecek vinç çeşitleridir.

Zincirli vinçlerin günlük, aylık ve yıllık bakımları yapılmalıdır.

Günlük bakımda, güç kaynağı kontrol edilmeli, manevralar denenmeli, motorun çalışma sesi dinlenmeli, yağlama ve görünür parçaların çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Her kullanım öncesi bunlara dikkat etmek, olası riskleri en aza indirecektir.

Aylık bakımlarda özellikle zincir kontrolü yapılmalı zincirdeki herhangi bir aksaklık asla ihmal edilmemelidir. Kancanın da kontrolü sağlandıktan sonra limit anahtarı bir elektrikçi tarafından kontrol edilmelidir.

Yıllık bakımlarda, yıllık bakımlar firmanız tarafından yapılmalı acemi ellere teslim edilmemelidir. Bizim firmamız size en iyi bakım seçeneğini sunmakta ve bunu uygun fiyatlı vinç bakımı olarak gerçekleştirebilmektedir.

Peki zincirli vinçlerin yıllık bakımlarında biz ne yapıyoruz?

  • Dişli kutusunu kontrol ediyoruz
  • Zincir mastarı ölçümü yapıyoruz.
  • Elektrik diyagramı kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinçlerimizde bulunan parçalardan bir kaçı şunlardır. Bunlar her tip vinç için farklı kullanım adedine sahiptir. Vincinizde kullanılan parça sayısıyla ilgili bilgileri firmanızdan alabilirsiniz.

Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinçlerde Kullanılan Parçalar ve Fiyatları

Kauçuk kapa, somun, rötar montajı, buhar yıkayıcı, halka üst yıkayıcı, sabit bilyalı rulman, fren balatası ve fren yayı, plaka bahar, fren mıknatısı kilitleme kovanı, üst kanca taşıyan çalı, yay contası, şaft kilitleme bloğu, kılavuz kasnak,

Firmamız, Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinç üretiminde mükemmeli yakalamak için, sürekli kendini geliştiren ve teknolojiye hakim bir ekiple hizmet vermektedir. İhtiyaçlarınız tarafımızca her detayıyla düşünülüp giderilmektedir. Firmamız, sadece üretimde değil sattığımız her ürünün bakımında da sizi yalnız bırakmayacaktır. Günümüz teknolojisine uygun Avrupa standartlarında ve iş güvenliği normlarındaki Elektrikli Zincirli Alçak Tavan Vinç çeşitleri için bizimle iletişime geçin.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL