Sandiviç Panel Taşıma Ekipmanları

Sandviç Panel Taşıma Ekipmanları Nedir?

Ağır işlerin daha kolay ve daha pratik bir biçimde yapılması günümüz dünyasında önemli bir ihtiyaç halindedir. Gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan bilim sayesinde bu ihtiyaçlara yönelik son derece başarılı çalışmalar yapılmaktadır. Endüstriyel çalışma alanlarında kullanılan makine, ekipman ve aparatlar da bu alanda geliştirilen ürünlerdir. Bu nedenle de çeşitli sektörlerde çalışma biçimi ve çalışma kalitesi üzerinde oldukça etkili olmaktadırlar. Sandviç panel taşıma ekipmanları da bu ürünler arasında önemli bir yere sahiptir.

Sandviç paneller iki metal plaka arasında taş-yünü ya da poliüretan malzemelerin yer aldığı kompozit ürünlerdir. Sandviç panel taşıma ekipmanları bu panellerin en etkili ve en güvenli şekilde taşınabilmesi için geliştirilmiş ekipmanlar olarak işlev görmektedir. Ağır, büyük ve taşıması dikkat gerektiren ürünler oldukları için profesyonel taşıma gereksinimi bulunmaktadır. Bu doğrultuda geliştirilen ekipmanlar ile istenilen ölçüde taşıma işlemleri yapılabilmektedir.

Sandviç Panel Taşıma Ekipmanları Tasarımı ve Çeşitleri

Sandviç panellerin taşınabilmesi ve kaldırılabilmesi büyük iş gücü gerektirmektedir. İnsan gücü ile yapılması imkânsız ya da zor olan bu işlerin pratik bir şekilde yapılabilmesi için özel ekipmanlar üretilmektedir. Bu ekipmanlar tamamen bu işlerin seri, pratik ve daha az maliyet ile yapılması için tasarlanmaktadır. Sandviç panel taşıma ekipmanları tasarımı bu ekipmanların kullanım alanına göre özel olarak yapılmaktadır.

Tasarım sürecinde ekipmanlara olabilecek en etkili teknik özellikleri kazandırmak üzere çalışılmaktadır. Bu çalışma sonucunda ise kullanım alanı ile en uyumlu şekilde çalışarak verimliliği en üst düzeye çıkaracak ekipmanlar geliştirilmektedir. 

Tasarım sürecinde kullanım alanına ve taşınacak ürün özelliklerine göre yapılan değişiklikler neticesinde çeşitlilik oluşmaktadır. Sandviç panel taşıma ekipmanları çeşitleri standart kullanım alanları, boruların yapısal özellikleri ve kullanıcının beklentisine göre oluşmaktadır.

Sandviç Panel Taşıma Ekipmanları Genel Özellikleri

 • Sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Farklı kullanım alanlarında yüksek performans ile çalışabilmektedir.
 • Farklı panel tipine göre tasarlanmış çeşitleri bulunmaktadır.
 • Farklı kaldırma kapasitesinde olan seçenekleri bulunur.
 • Uzun süre yüksek performans ile kullanım imkânı sunmaktadır.
 • Farklı ağırlıkları kaldırma kapasitesi olan çeşitleri bulunmaktadır,
 • Panellerin zarar görmeden taşınabilmesi için güvenlik ve hassas taşıma özellikleri bulunmaktadır.
 • İş sağlığı güvenliğini destekleyecek şekilde dizayn edilmiştir.
 • Yükün güvenli ve dengeli bir şekilde indirilip kaldırılmasını sağlamaktadır.
 • Ergonomik tasarımı sayesinde konforlu ve kolay kullanıma sahiptir.

Sandviç Panel Taşıma Ekipmanları Kullanım Alanlar ve Fiyat Avantajları

Sandviç panellerin üretildiği, depolandığı, nakliyesinin yapkldığı ve kullanıldığı tüm alanlar aynı zamanda sandviç panel taşıma ekipmanları kullanım alanları olarak değerlendirilmektedir. Sandviç panellerin kaldırılması ve yer değiştirmesi gereken her iş alanında taşıma ekipmanları etkili bir biçimde kullanılmaktadır.  

Sandviç panel taşıma ekipmanları kullanım avantajları ise şu şekildedir;

 • Sandviç panellerin zarar görmeden güvenli bir şekilde kaldırılması ve taşınmasını sağlar,
 • İşin daha seri ve profesyonel şekilde yapılması üzerinde büyük ölçüde etkili olmaktadır,
 • Güvenlik sistemleri sayesinde taşıma sırasında oluşabilecek kaza risklerini ortadan kaldırmaktadır,
 • Kapasite aralığı farklı olan çeşitleri sayesinde ihtiyaç duyulan ekipmanı seçmek çok daha kolay olmaktadır,
 • Güvenli çalışma alanı oluşumunu destekleyerek ve konforlu çalışma olanağı oluşturarak çalışanların performansının artmasına etki etmektedir.
 • İş sağlığı ve güvenliği kurallarının uygulanmasında etkili olması ile işverenin sorumluluklarını yerine getirilmesini kolaylaştırmaktadır,
 • Tüm kullanım alanları için aynı amaçla üretilmiş ve farklı özelliklere sahip çeşitleri bulunmaktadır. Bu sayede de kullanıcının en doğru ürünü seçebilmesine imkan sağlamaktadır.

Yapılan işin verimliliğini arttırmakta, zaman ve maliyet bakımından ciddi oranda kazanç sağlanmasında etkili olmaktadır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL