Tel Bobin Kaldırma Ekipmanları

Tel Bobin Kaldırma Ekipmanları

Endüstriyel çalışma alanları başta olmak üzere çeşitli çalışma alanlarında yüksek iş gücü gerektiren işler yapılmaktadır. Yük indirme, kaldırma ve taşıma işlemleri de son derece ağır olan ve insan gücü ile yapılması neredeyse imkânsız olan bir iştir. Bu zorlu işlerde teknolojinin sunduğu imkanlarla geliştirilen ve çeşitli ekipman ve araçlar oldukça etkili olmaktadır. Bu ekipman çeşitleri işin türüne ve özelliğine göre geliştirilmiş olmaları ile etkili çözüm sunmaktadır.

Tel bobin kaldırma ekipmanları tel bobinlerin dengeli ve profesyonel bir şekilde kaldırılıp indirilmesi ve taşınmasında kullanılmak üzere tasarlanmış ekipman çeşitleridir. Tel bobin özelliklerine göre tasarlanmış olmaları sayesinde iş kalitesi ve iş verimliliğini ciddi oranda arttırmaktadır. Çok ağır ve endüstriyel alanlarda kullanılan tel bobinlerin indirilip kaldırılması işleri söz konusu olduğunda iş kalitesi ve iş verimliliğini en üst düzeyde tutabilmek son derece önemlidir. Geliştirilen ekipmanlar ile ihtiyaç duyulan konforlu çalışma alanı oluşturulması

Tel Bobin Kaldırma Ekipmanları Tasarımı ve Çeşitleri

Endüstriyel alanlarda kullanılan tel bobinler oldukça büyük ve ağırlığı fazla olan malzemelerdir. Yapılan işin hız kazanması, daha kolay yapılması, konforlu ve güvenli bir çalışma alanına sahip olunması her iş alanında önemli bir ihtiyaç olmaktadır. Bu nedenle de ihtiyaca yönelik tasarım çalışmalarında ilk olarak bu amaca hizmet eden ürünlerin tasarlanması hedeflenmektedir. Tel bobin kaldırma ekipmanları tasarımı tel bobin kaldırma işinin en ideal şekilde en ideal koşullarda yapılmasını sağlamak amacına uygun olarak yapılmaktadır.

Yapılacak iş doğrultusunda ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak yapılan ekipman tasarımı ile farklı iş alanlarına uygun özellikleri taşıyan çeşitler oluşturulmaktadır. Yukarıdan ( dikey )  kaldırma ve yandan (yatay)  kaldırma özelliğine sahip çeşitleri bulunmaktadır. Tel bobin kaldırma ekipmanları çeşitleri genel başlıklar ile şu şekildedir;

 • Tel bobinler için tasarlanmış tutucu çeşitler
 • Ağır yükler için tasarlanmış bobin kaldırma ve çevirme ekipmanları
 • Tel bobinler için tasarlanmış kaldırma ve çevirme aparatı

Benzer şekilde çalışan ve plastik, kağıt ve ip bobinlerini kaldırmaya yarayan ekipman çeşitleri de bulunmaktadır.

Tel Bobin Kaldırma Ekipmanları Genel Özellikleri

 • Sağlam dayanıklı malzemeden üretilmiş ekipman çeşididir.
 • Güvenlik önlemlerini sağlayacak şekilde tasarlanmış bir mekanizmaya sahiptirler.
 • Farklı ağırlık kapasitesi olan ve farklı ölçülerde bulunan bobinleri kaldırmaya yarayan teknik donanıma sahip çeşitleri bulunmaktadır. 
 • Uzun ömürlü olmalarını sağlayan sağlam yapısı ve dış mekan koşullarına uygun yapılan boyama tekniğine sahip ekipman çeşitlendirdiler.

Tel Bobin Kaldırma Ekipmanları Kullanım Alanları ve Fiyat Avantajları

Tel bobinler çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Endüstriyel çalışma alanlarında kullanılan tel bobinlerin etkili kullanımı bobin kaldırma ekipmanları ile mümkün olmaktadır. Tel bobin kaldırma ekipmanları kullanım alanları aynı zamanda ağırlığı yüksek olan ve insan gücü ile kaldırılması zor ya da imkânsız olan bobinlerin kullanıldığı, üretildiği ve depolandığı tüm alanlardır.

Tel bobin kaldırma ekipmanları kullanım avantajları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • İşin profesyonellik çerçevesinde seri ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlarlar.
 • Farklı boyut, ağırlık ve özellikte olan bobinlerin kaldırılıp indirilmesi ve taşınmasının kolayca yapılmasını mümkün kılarlar.
 • İş sağlığı ve güvenliği kurallarının uygulanmasını sağlayarak sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulmasına yardımcı olurlar.
 • Hem çalışanların hem de kaldırılan bobinlerin güvenliğinin en üst düzeyde tutulmasını sağlarlar.
 • İş kalitesini ve iş verimliliğini ciddi oranda arttırmaktadırlar.

Maliyet ve zaman açısından tasarruf etme imkânı sunarlar. Daha az enerji ile daha fazla iş yapma olanağı oluştururlar.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL