Zincir ve Halat Aksesuarları

Zincir ve Halat Aksesuarları Nedir?

Günümüzde bir çok ağır işin kolayca ve profesyonel şekilde yapılması mümkün hale gelmiş durumda. Bunun nedeni ise çalışma alanlarında karşılaşılan ve işin yapılmasını engelleyen sorunların çözümüne yönelik teknik donanıma sahip çeşitli makine, alet ve ekipmanın geliştirilmiş olmasıdır. Her alet ve ekipman bir amaca yönelik olarak üretilmiş ve işlevselliği bulunan ürünlerdir. Her alet, ekipman ve parça tek başına işlevsel olduğu gibi diğer alet, ekipman ve makinelerin işlevini destekleyerek de işin yapılma sürecine katkı sağlamaktadır. Zincir, metal halkaların birbirine geçirilmesi ile oluşturulmuş olan uzun bağlama, taşıma ve hareket ettirme elemanlarıdır. Ağır yüklerin taşınması ve kaldırılıp indirilmesi için sıklıkla kullanılan dayanıklı elemanlardan birisidir. Halat, ince parçaların bir düzene göre bir araya getirilmesi ile ile oluşturulan daha kalın bağlama ve taşıma elemanlarıdır. Üretiminde kullanılan ham maddeye göre çeşitleri bulunmaktadır.

Zincir ve halat aksesuarları nedir?

Zincir ve halat aksesuarları; zincir ve halatlar ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış, zincir ve halatların işlevlerini güçlendiren ve kullanımını destekleyen ekipmanlar çeşitleridir. Zincir ve halatlar ile birlikte kullanılmak üzere geliştirilmiş çok sayıda aksesuar çeşidi bulunmaktadır. Aksesuarların her biri sahip oldukları özelliklere göre farklı amaçla kullanılmaktadır.

Zincir ve Halat Aksesuarları Çeşitleri

Zincir ve halat aksesuarları zincir ve halatların kullanım alanında ihtiyaca yönelik özellik kazanarak maksimum verimlilik ile kullanmalarını desteklemektedir. Bu nedenle zincir ve halat çeşitlerine uygun olarak geliştirilen zincir ve halat aksesuarları çeşitleri şu şekilde sıralanarak tanımlanabilir;

Çelik Halatlar: Birbiri ile sürekli olarak iletişim halinde olan ince tellerin belirli bir sisteme göre bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş makinelerdir. Dayanıklı ve son derece kullanışlı yapıya sahip olan çelik halatlar, bir öz, teller ve tellerden oluşmuş damarlar ile üç bölümden oluşmaktadır.

Çelik Halat Sapanlar: Çelik halatlar kullanılarak oluşturulmuş, çekme, kaldırma ve taşıma işlemlerinde kullanılan aksesuar çeşitleridir. Dayanıklı ve kullanım alanında konfor sunan aksesuar çeşitleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Çelik Halat Aksesuarları: Çelik halatların kullanım alanı ihtiyaçlarına göre en etkili şekilde kullanılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış yardımcı elemanlardır. Çelik halat ile uyumlu, oldukça dayanıklı ve bir o kadar da önemli parçalardır.

Zincirler: Demirden yapılmış olan halkaların birleştirilmesi ile oluşturulan ve yük indirip, kaldırma, sabitleme ve taşıma işlemlerinde kullanılan sistemlerdir. Demirden yapılmış olmaları nedeni ile oldukça sağlam ve dayanıklı elemanlar olarak çeşitli kullanım alanlarında farklı seçenekleri ile kullanılmaktadırlar.

Zincir Sapanlar: Zincirler kullanılarak yükleri kaldırma makinelerine takmak için tasarlanmış ve zincirler kullanılarak oluşturulmuş ekipman çeşitleridir. Oldukça dayanıklı, kullanım alanına uygun seçenekleri ile üretilmiş ve kullanıcıya büyük avantaj sunan ürünlerdir.

Zincir Sapan Aksesuarları: Zincir sapanların her alanda aynı konfor ve verimlilik ile kullanılmasını destekleyecek şekilde geliştirilmiş olan aksesuar çeşitleridir. Zincir sapanlar ile uyumlu ve oldukça dayanıklı elemanlar olarak hemen hemen her çalışma alanında kullanılırlar.

Polyester Sapanlar: Polyester hammadde kullanılarak üretilen ve yükleri kavrayarak, indirip kaldırma ve taşımaya yardımcı olan sistemlerdir. Dayanıklı olmasının yanında hafif ve pratik kullanımı ile de kullanıcıya avantaj sağlamaktadır.

Sentetik ve Lifli Halatlar: Polyester ve polyetilen maddeleri kullanılarak üretilen halat çeşitleridir. Hafif yapıları ve dayanıklı olmaları nedeni ile çeşitli kullanım alanlarında yüklerin indirilik kaldırılması ya da taşınması süreçlerinde etkili bir biçimde kullanılırlar.

Bitkisel Lifli Halatlar: Bitkilerin gövde ve kök liflerinin işlenmesi ile elde edilen liflerin belirli bir düzene göre büküm halinde birleştirilmesi ile oluşturulmuş halat çeşididir. Dayanıklı ve kullanışlı olması ile farklı kullanım alanlarında birçok çeşidi etkili bir biçimde kullanılmaktadır.

Yük Sabitleme ve Nakil Elemanları: Farklı ağırlıktaki yüklerin taşınması ve bu süreçte güvenlik açısından sabit kalması için tasarlanmış olan ekipman çeşitleridir. Taşımacılığın güvenli bir biçimde yapılabilmesi için son derece önemli elemanlardır. Sıklıkla kullanılan çeşitleri, Gergi Bantları, Halatlı Çektirme ve Gerdirme, Zincirli Kasa Gerdirmeleri, Eğri Kancalı Zincirler şeklindedir.

İş Güvenliği Ekipmanları: Çalışma alanlarında meydana gelebilecek risklere karşı güvenlik almak amacıyla geliştirilmiş ekipman çeşitleridir. Çalışanın güvenli bir şekilde işi yapmasını destekleyecek şekilde özel olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Krom Marine Ürünleri: Krom ham maddeden üretilmiş ve marinelerde yapılan işlerin en etkili şekilde yapılabilmesi için tasarlanmış olan malzemelerdir. Tamamen işin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olan farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kaliteli ve etkili kullanım imkanı sunmaları ile her marine çalışmalarında yer almaktadırlar.

Zincir ve Halat Aksesuarları Genel Kullanım Alanları

Çalışma alanlarında oluşan ihtiyaçların giderilmesi, iş kalitesini ve verimliliğini istenilen seviyede tutabilme açısından son derece önemlidir. Bu nedenle de her çalışma alanında oluşan her bir ihtiyaç ve gerekliliğe yönelik olarak etkili çözüm sunacak ürünler üretilmektedir. Bu nedenle de her bir ürün, malzeme, alet ve ekipman için işlevlerine göre belirli kullanım alanları bulunmaktadır. Zincir ve halat aksesuarları kullanım alanları genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

 •  İnşaat yapı ve uygulama alanları

 •  Tadilat ve restorasyon çalışma alanları

 •  Ağır sanayi üretimhane ve temir haneler

 •  Liman ve Deniz Taşımacılığı alanları

 •  Kargo, Ambar ve Nakliye çalışma alanları

 •  Madencilik

 •  Üretimhane, fabrika ve depolar

 •  Ulaşım ve günlük yaşam alanları vb.

Zincir ve halat aksesuarları yaşamın her alanında farklı boyut ve farklı çeşitleri ile sıklıkla kullanılmaktadır. Halat ve zincirlerin kullanıldığı her alanda, zincir ve halat kullanımını profesyonel ve etkili hale getiren aksesuarlarda kullanılmaktadır.

Zincir ve Halat Aksesuarları Fiyatları

Zincir ve halat aksesuarları geniş ürün yelpazesine sahip olan bir kategoridir. Bu kategoride çok sayıda ürün ve aksesuar çeşidi bulunmaktadır. Her aksesuar son derece titiz ve özel bir tasarım ve üretim süreci sonucunda kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu nedenle de özellik, nitelik ve kullanım açısından her biri ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Zincir ve halat aksesuarları fiyatları her bir ürün ve ürün çeşidi için ayrı ayrı belirlenmektedir. Fiyat bilgisi almak ve karşılaştırma yapmak için her ürünü kendi kategorisinde kendi özellikleri ile değerlendirmek gerekmektedir. İhtiyacınız olan zincir ve halat aksesuarları fiyat bilgisini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zincir ve Halat Aksesuarları Seçimi: Doğru ürün seçmek, iş için en uygun olan ürünü seçmektir. Bu da iş kalitesi ve iş verimliliği için son derece önemlidir. Bu durum her alanda ve her çeşit üründe geçerlidir. Ancak çalışma alanları ve iş kalitesi ile güvenliği söz konusu olduğunda doğru ve kaliteli ürün seçmek çok daha önemli bir hale gelmektedir.

Zincir ve halat aksesuarları seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Öncelikle kullanım alanı değerlendirilmeli ve ihtiyaçlar belirlenmelidir,

 • İhtiyaçlara cevap verecek olan aksesuarlar kendi kategorisinde karşılaştırılarak en uygun ve en verimli olanı tercih edilmelidir,

 • Seçim konusunda doğru bilgi yol izlemek için firma yetkilisi uzmanlardan detaylı bilgi almaya özen gösterilmelidir,

 • Ayrıca güvenilir ve kaliteli hizmet sunan firmalar aracılığı ile zincir ve halat aksesuarları almaya özen gösterilmelidir.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL