Oturaklı Yük Asansörü Vinci

Oturaklı Yük Asansörü Vinci Nedir?

Oturaklı Yük Asansörü Vinci, Yük asansörlerinde dikey kaldırma yapan, yük ya da insan taşıyan vinç çeşitleridir. İşlevi kaldırmak olup bunu düşük bir enerji yardımıyla yapmaktadırlar. Oturaklı Yük Asansörü Vinci,  tekstil firmalarında,  inşaat sektöründe, kuyu yapım atölyelerinde, baca ve asansör yapımı sağlayan işletmelerde ve buna benzer iş yapan tüm sektörlerde yük asansörü olarak kullanılabilmektedir.

Oturaklı Yük Asansörü Vinci Özellikleri

10 tona kadar taşıma gücüne sahip olan oturaklı yük asansörü vinci, aynı zamanda 10 metreye kadar yük çekebilme özelliğine de sahiptir. Bir yere monte edilerek veya farklı aparatlar ilave edilerek dört hareketli olabilirler.

Dünya standartlarında ve iş güvenliği normlarına uygun olarak üretim yapılan Oturaklı Yük Asansörü Vincinin Motoru ve halatları hem güvenlik testinden geçmiş hem de garantilidir.

Genellikle 380 voltta çalışırken istenildiğinde daha düşük voltlarda çalışması da sağlanabilen Oturaklı Yük Asansörü Vinci güvenlik switchi sayesinde emniyetli bir taşıma sağlamaktadır. Oturaklı Yük Asansörü Vincinin Kanca bloğu sıcak dövme çelikten yapılarak sağlamlığın üst düzeye çıkması sağlanmaktadır.

Manyetik fren ya da diskli fren sistemi sayesinde oturaklı yük asansörü vincinde güvenli duruş sağlanabilmekte bu da vincin ömrünü uzatmaktadır. Sessiz çalışma özelliğine sahip olan oturaklı yük asansörü vinci bu yüzden çok tercih edilmektedir. Kurulumu kolay olan oturaklı yük asansörü vinçlerinde, dişli grupları ısıl işlemden geçirilerek sağlamlığı artırılmış ve vincin ömrü uzatılmıştır. Oturaklı yük asansörlerinin toplam ağırlıkları ortalama 250 kg dır. Sabit askılı vinç olarak kullanılabildikleri gibi, ray sistemiyle de donanım sağlanabilmektedir. Oturaklı yük asansörü vinçlerinde Kılavuzlu, yivli tambur kullanılmıştır. Ve bu sayede halatların bir bölgede toplanıp sıkışması engellenmektedir.

Bu vinç türünde, halat kalınlıkları değişse de genellikle 14mm dir. Kolay kurulum ve taşıma özelliği de Oturaklı Yük Asansörü Vincinin tercih edilme sebeplerindendir

Oturaklı Yük Asansörü Vinci Teknik Detayları

 • İstenildiğinde sesli ve görüntülü alarm sistemiyle donatılabilmektedir.
 • Halat boyu, müşterinin tercihine göre 60 metreye kadar ayarlanabilmektedir.
 • Hız limiti ayarlamada da müşteriye uygun seçenek sunulabilmektedir.
 • İstenildiğinde uzaktan kumanda eklenebilmektedir.
 • Halat kalınlıkları değişse de genellikle 14mm dir.
 • İstenildiğinde sesli ve görüntülü alarm sistemiyle donatılabilmektedir.

Oturaklı Yük Asansörü Vinci Fiyat ve Avantajları

 • Oturaklı Yük Asansörü Vinci üretiminde modern teknolojinin imkanlarını mükemmel işçilikle birleştiren firmamız, dikey kaldırma işlemleri yapan tesisler için Oturaklı Yük Asansörü Vinçlerini özel üretim olarak sunmaktadır. Vinçleri istediğiniz kilo kaldırma ve yükseklik kapasitesinde üretip istediğiniz donanımla zenginleştirebilmekteyiz.
 • Önceliğe taşıma güvenliğini koyan firmamız kaliteli malzeme kullanmakta ve tüm vinçleri, dünya standartlarına uygun olarak üretmekte ve donatmaktadır.
 • Genellikle 380 voltta çalışan vinçlerimiz istenildiğinde 1 tona kadar ağırlık kaldırma işlerinde bile 220 voltta çalışması sağlanabilmektedir.
 • Halat kalınlıklarında da tam bir standart olmayıp ortalama 14 mm civarındadır.
 • Hızlı limiti seçeneği de müşteriye kolaylık sağlamakta olup yivli tambur sayesinde oturaklı yük asansörlerimiz daha iyi bir performans sağlamaktadır. İstenildiğinde uzaktan kumandayla yönetim sağlanabilen vinçlerimiz ses alarm sistemlerine de sahiptir.
 • İsteğe bağlı olarak invertörlü pano donanımı da sağlanabilmektedir.

Oturaklı Yük Asansörü Vinci sistemlerimiz kolay kuruluma sahip olup satış sonrasında da her türlü soru ve sorunlarınızda yanınızdayız. Vinç sistemlerinde profesyonel iş gücüne sahip olmak çok önemlidir. Ve biz bu anlamda şanslı bir firmayız. Ustalarımızın maharetini sizlerle buluşturmak için her zaman buradayız.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL