Akülü Transpaletler

Akülü Transpalet Nedir?

Paletler halinde bulunan ya da blok halinde olan yüklerin taşınması için tasarlanmış aletler transpalet olarak adlandırılmaktadır. Her transpalet çeşidi sahip olduğu özelliğe göre işlevsellik kazanmakta ve faklı kullanım kolaylıkları sağlamaktadır.

Akülü transpalet, yük taşıma işlemini yapacak olan mekanizmanın harekete geçirilmesi işleminin, aküden alınan enerji ile yapıldığı transpalet çeşididir. Ağır yüklerin paletler ile taşınmasında son derece etkili olmaktadır. İşletmelerin ihtiyacı olan çalışma verimliliği konusunda yüksek performans gösteren ürünlerdir.

Hidrolik pompa mekanizması ile ağırlığın indirilip kaldırılması sağlanırken, yüksek kaliteli tekerlekler sayesinde de taşıma işlemi yapılmaktadır. Akü ile çalışıyor olması sayesinde ise daha hızlı ve daha verimli çalışmaktadır.

Akülü Transpalet Çeşitleri ve Sahip Oldukları Özellikleri

Trasnpaletler genel anlamı ile ağır tonajlı yüklerin taşınmasında kullanılan yardımcı ekipmanlar olarak ifade edilmektedir. Ancak her transpalet çeşidi teknik açıdan faklı özellikler ile üretilmiştir. Akülü transpalet çeşitlerinin en belirgin özelliği akü yardımı ile çalışacak şekilde tasarlanmış olmalarıdır.

Ancak özele inildiğinde kendi içinde de çeşitlendirilmiş olması dikkat çekmektedir. Her bir akülü transpalet çeşidi sahip oldukları ekstra özellik sayesinde farklı bir alanda kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Akülü transpalet çeşitleri şu şekildedir;

Yaya  Kontrollü Akülü Transpaletler: Yaya kontrolünde kullanılan akülü transpalet çeşididir.

 • Taşıma, yükleme - boşaltma ve sipariş toplama dağıtma gibi işlemlerde kullanılabilmektedir.
 • Ergonomik tasarımı ile kolay kullanım imkanı sunmaktadır. Dar ve zorlu alanlarda yüksek manevra kabiliyeti ile taşıma işlemini kolaylaştırmaktadır.
 • Parmak ucu kontrolü ve telematic ile donatılmış olması nedeni ile akıllı araç olarak değerlendirilmekte ve yüksek performans ile çalışmaktadır.

Platformlu Akülü Transpaletler: Tasarımına platform dahil edilmiş olan akülü transpalet çeşididir.

 • Daha uzun mesafede ve daha zor olarak değerlendirilen yüklerin taşınabilmesi için tasarlanmışlardır.
 • Sürücü ve yük güvenliğinin ön planda tutulduğu bir sisteme sahiptir. Denge ve etkili kullanımı ile güvenlik düzeyi en üst seviyede tutulmaktadır.
 • Platform katlanabilir özelliği, yan koruma kolları tek dokunuşla katlanması ve ayarlanabilen direksiyona sahip olması ile konforlu kullanım imkanı sunmaktadır.
 • Düşük dönüş yarıçapı ile hız düzeyi ve verimlilik seviyesi büyük ölçüde artmaktadır.

Stand in akülü platformlar:  Operatör için özel kabin bulunan bir akülü transpalet çeşididir.

 • Uzun mesafeli çalışma alanlarında profesyonel taşıma özelliğine sahiptir.
 • Ayakta durularak kullanılan üründe operatör için ek bir kabin bulunmaktadır.
 • Mükemmel dönüş kabiliyetine sahip olması nedeni ile operatör konumunu her zaman en ideal şekilde ayarlayabilir ve iş kalitesi maksimum düzeyde tutulabilir.
 • Manevra kabiliyetinin yüksek olmakta ve farklı ağırlıktaki yükleri taşıyabilmektedir.
 • Kontrol mekanizması sayesinde operatör aracı en etkili şekilde kullanabilmektedir.

Sürücü Koltuklu Akülü Transpalet: Diğer akülü palet çeşitlerinden farklı olarak operatör için sürücü koltuğu bulunan akülü transpalet çeşididir.

 • Sürücünün güvenliği ve konforunun ön plana çıkarıldığı bir araçtır.
 • Telematic ile donatılmış akıllı araç özelliğine sahiptir.
 • Uzun mesafeli çalışma alanına sahip depolarda birden fazla ağır yüklü işi yapabilme ihtiyacını karşılamaktadır.
 • Hız bakımından diğer çeşitlerine göre çok daha hızlıdır. Verimliliğin en yüksek olduğu akülü transpalet çeşidi olarak kullanılır.

Akülü Transpalet Kullanımının İşletmeye Sunduğu Fiyat ve Avantajlar

 1. İşletmenin iş yapabilme kapasitesi ve iş kalitesini ciddi düzeyde arttırmaktadır.
 2. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun çalışma alanı oluşumunu destekleyerek işverenin sorumluluğunu yerine getirmesine yardımcı olmaktadır.
 3. Hız, zaman ve verimlilik ile kazanç sağlamaktadır. Taşınan malzemelerin güvenli şekilde taşınması ile sürecin sürekliliğini ve iş  kalite düzeyinin en yüksek seviyede olmasını sağlamaktadır.

Ayrıca sağlam ve uzun ömürlü olması nedeni ile profesyonel çalışma sürecinin devamlılığını sağlamaktır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL