Manuel Transpaletler

Manuel Transpalet Nedir?

Transpalet kullanılarak çok ağır yüklerin kısa sürede ve daha az güç kullanılarak taşımak mümkün olmaktadır. Manuel transpalet çeşitleri elle kullanım için tasarlanmış olmakla beraber motor gücü olmadan çalışmaktadır. Kullanım alanına ve yapılacak işe göre farklı kapasiteye sahip manuel transpalet çeşitleri bulunmaktadır.

Kullanıldığı alanda ağır yüklerin kolayca taşınması ve yer değiştirmesi amacına yönelik olarak işlev görmektedir. Teknik özellikleri ve sunduğu imkanlar ile profesyonel çalışma disiplininin oluşmasında son derece etkili olmaktadır.

Manuel Transpalet Özellikleri

 1. Sağlam yapılı olması, yüksek kalitede hidrolik pompa ve yüksek kalite toz kaplama özelliğine sahiptir.
 2. Genel olarak poliüretan malzemeden yapılan tekerlekler kullanılır. Ancak kullanıcı isteğine göre kauçuk ya da naylon tekerlek çeşitleri de kullanılabilmektedir.
 3. Yük taşıma kapasitesi 500 - 3000 kg arasında değişmektedir. Bu doğrultuda kullanım alanı ve ihtiyaca uygun çeşidi tercih etme fırsatı sunar.
 4. Basınç tahliye vanası bulunmakta ve makinenin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.
 5. Alçalma düzeyini ayarlamak ve kontrol etmek için indirme valfi bulunmaktadır.
 6. Ergonomik tasarımı ile pratik ve kolay kullanım özelliği bulunmaktadır.
 7. Fren sistemi ile güvenli durdurma ve sabitlenme imkanı bulunur.
 8. Manevra kabiliyeti ile dar alanlarda kullanılabilir. Tekerlek sistemi çok rahat hareket etmesini sağlamaktadır.
 9. Aşırı yük koruması sağlayan baypas valfi ve ayarlanabilir pompa kapağı bulunmaktadır.
 10. Gresleme nipeli ile periyodik ve olağan bakım imkanı bulunmakta ve de servis ömrü uzatılabilir. 

Manuel Transpalet Kullanım Prensibi

Transpalet kullanımında temel amaç insan gücü ve fiziki özellikleri ile kaldırılması ve taşınması zor olan yüklerin pratik bir şekilde taşınmasını sağlamaktır. Yüklerin taşınması kadar güvenli taşınması da önem arz etmektedir. Manuel paletler ile güvenli ve konforlu bir taşıma gerçekleşmektedir.

Manuel transpalet kullanımı prensibi aracın manuel/ elle çalışması üzerine geliştirilmiştir.   Transpalet yük yanına getirilir ve çatallar yükün altına girecek şekilde indirilip ayarlanır. Yük altına yerleştirildikten sonra fren aktif edilir ve transpalet çatalları hidrolik pompa yardımı ile yukarı kaldırılarak yükün yer ile teması kesilir.

Fren kaldırılarak tekerlekler tekrar harekete hazır hale getirilir. Transpalet kolu ile yönlendirme yapılarak yükün taşınması gerçekleştirilir.  Tekerlekler ve hidrolik mekanizma tamamen yüke göre yetersiz olan insan gücünü arttırarak yükün kolayca taşınmasını mümkün hale getirir.

Manuel Transpalet Kullanımının Avantajları

Transpalet çeşitleri sahip oldukları özellikleri ile iş verimliliğini ciddi oranda arttıran yardımcı araçlardır. Manuel transpalet çeşitleri de kullanıldıkları alanda profesyonel çözüm odaklı çalışarak kullanıcıya büyük oranda kolaylıklar sağlamaktadır. Başlıca sayılabilecek manuel transpalet kullanım avantajları şu şekildedir;

 1. Klasik taşıma yöntemleri ile çok zaman alacak işlerin çok kısa sürede yapılmasına olanak sağlar. Bu sayede de zaman ve maliyet açısından ciddi oranda avantaj oluşturur.
 2. 3 fonksiyonlu kaldırma, indirme ve taşıma özelliği ile farklı ağırlıktaki yüklerin taşınmasında profesyonel çözüm aracıdır.
 3. Güvenlik sistemi ve güvenli kullanım özelliği ile en hassas ürünlerin sağlıklı bir şekilde taşınmasına olanak sağlar,
 4. Sahip olduğu teknik özellik ve sağladığı kolaylıklar ile il sağlığı ve güvenliği açısından son derece başarılı çalışma alanları oluşumunu destekler.
 5.  Dikkatli ve özenli kullanım ile olası iş kazaları risklerinin ortadan kaldırılmasını sağlar.
 6. Tercih edilen tekerlek türüne göre küçük farklılıklar olsa da genel anlamda sessiz çalışma özelliği ile konforlu çalışma alanı oluşmasını destekler.
 7. Ergonomik ve uzun süreli kullanımı, dayanıklı yapısı ile iş verimliliği ve kalitesini arttır.

 Çalışma alanına ve iş kapasitesine uygun farklı seçenek imkanı sunmaktadır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL