Poliamid Halatlar

Poliamid Halat Nedir?

Çalışma alanları başta olmak üzere yaşamın çeşitli alanlarında kullanılmak üzere çok sayıda alet, ekipman ve aparat çeşitleri geliştirilmektedir. Bu ürünlere kazandırılan özellikler ile kullanım alanlarında yaşamın ve çalışmanın daha konforlu bir hale gelmesi sağlanmaktadır. Çalışma alanlarında kullanılan her alet ve ekipman iş kalitesini ve verimlilik düzeyini büyük ölçüde artırmaktadır.

Nedir ?

Poliamid, yarı kristal olan bir polimer çeşidi olarak tanımlanır. Poliamid halat ise bu polimer kullanılarak üretilmiş olan halat sistemleridir. Poliamid halat aynı zamanda naylon veya plastik halat olarak da adlandırılmaktadır. Sert yapıya sahip olan plastik halat eğilip bükülmeler ile  ağırlık ve yük kaldırmaya karşı da dayanıklıdır. Bu özelliği ile de ağır yüklerin indirilip kaldırıldığı çeşitli alanlarda profesyonel bir biçimde kullanılmaktadır.

Poliamid Halat Kullanım Alanları 

Poliamid halat sağlam ve dayanıklı yapısı ile çeşitli çalışmalarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Özellikle de ağır yük ve eşyaların hareket ettirilmesi ve taşınması işlemleri yapılan çalışma alanlarında sıklıkla kullanılan ürünlerden birisidir. Tek başına ya da başka bir sistemin parçası olarak kullanılabilmektedir.  Bir eşya ya da yükü hareket ettirmek, sabitlemek ya da birbirine bağlamak için kullanılmaktadır.Başlıca poliamid halat kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir; 

 • Deniz ve liman çalışma alanları,

 • İnşaat ve mimari uygulama alanları, 

 • Madencilik çalışma alanları, 

 • Nakliye, lojistik ve yük taşımacılığı çalışma alanları,

 • Depolama alanları, 

 • Tarımsal çalışma alanları, vb. 

Poliamid Halat Çeşitleri ve Tasarımı 

Yaşamın çeşitli alanlarında kullanılan her ürün kullanım amacına ve kullanım alanına uygun olarak tasarlanıp üretilmektedir. Poliamid halat tasarımı da kullanım alanlarında oluşan ihtiyaçlara göre ele alınmaktadır. Böylece çalışma alanıana ve yapılacak işe uygun halatlar üretilmektedir. Bu uyum sayesinde halatların maksimum performans ile  kullanılarak iş kalitesi, verimliliği ve güvenlik önlemlerinin artırılması mümkün olmaktadır. 

Çeşitli çalışma alanlarında ağır yüklerin kaldırılması işlemlerinde direk ya da doğrudan kullanılan poliamid halat çeşitleri şu şekildedir; 

 • 3 Kollu Superdan Marine Halat 

 • 3 Büküm Poliamid Halat 

 • 8 Kollu Polikadron Mix Gemi Halatı 

Poliamid Halat Özellikleri ve Avantajları 

Çalışma alanlarında kullanılan alet, ekipman ve diğer ürünler sahip oldukları özellikler ile çalışma verimliliği ve iş kalitesini desteklemektedir. Poliamid halat çeşitleri taşıdıkları özellikler sayesinde amacına uygun kullanılarak maksimum performans göstermektedir. Böylece kullanıcı ve yapılacak iş açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Sıklıkla kullanılan poliamid halat özellikleri ve sağladıkları avantajlar şu şekildedir; 

 • Sağlam ve dayanıklı yapıya sahiptirler. 

 • Eğilme, bükülme ve ağır yüke karşı gösterdiği dayanıklılık ile uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır. 

 • Ağır yük ve eşyaların güvenli bir şekilde kaldırılması, çekilmesi, taşınmaması ya da bir alanda sabitlenmesi işlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. 

 • İşlerin güvenli ve en ideal şekilde yapılabilmesine büyük ölçüde katkı sağlar. 

 • Konforlu kullanım alanları özelliğini ergonomik tasarımından almaktadır. 

 • Tek başına ya da farklı amaçla kullanılan sistemlerin bir parçası olarak kullanılabilir. 

 • Farklı çalışma alanları ve farklı işlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş seçenekleri bulunur. 

Poliamid Halat  Fiyatları 

Halatların yapılacak iş ve çalışma alanına uygun olarak seçilmesi gerekir. Her halat çeşidi sahip oldukları özellikleri kazanırken farklı tasarım ve üretim aşamasından geçmektedir. Bu değişkenler ürün maliyetini ve fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle de poliamid halat fiyatları için net bir rakam belirtmek mümkün değildir. Siz de bizimle iletişime geçerek ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilir, çalışmalarınız için en uygun poliamid halat çeşidini seçme noktasında profesyonel destek alabilirsiniz.  Ayrıca poliamid halat çeşitleri için fiyat teklifi alabilirsiniz. Böylece yüksek verimlilikle kullanacağınız yüksek kalite ürünü kolayca temin edebilirsiniz. 

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL