Halatlı İnşaat Dam Vinç

Halatlı İnşaat Dam Vinç Nedir?

Günümüzde inşaat sektörünün hızlı gelişimi, teknolojinin de paralel gelişmesini sağladı. İnsan gücü, ne kadar önemli olsa da makineler artık hayatlarımızı kolaylaştırmak adına olağan üstü donanımlarla sunulmakta. Bu anlamda inşaatların bünyesinde kaldırma ve taşıma işleri yapan vinçlere İnşaat vinci denmektedir. İnşaat vinçleri kuruldukları yere ve işlevlerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. İnşaat asansörü de denilen bu vinçlerin amacı hem zamandan tasarruftur hem de maliyeti düşürmek.

Halatlı İnşaat Dam Vinçlerinin Özellikleri

500 kiloya kadar  yük taşıma kapasitesine sahip olan halatlı inşaat Vinçleri istenirse daha yüksek tonajlarda da  taşıma yapabilmektedir. Tercihe göre  380 V ya da   220 V olarak üretilen bu vinç türlerinde  halat boyu ve halat çapı farklı çeşitlerde olabilmektedir. Vincin kendi ağırlığı ortalama 70 kg’ dır. Bu da vinçler için hafif bir ağırlıktır. İnşaat kazalarını önlemek adına halatlı inşaat vinçlerin kalitesi çok önemlidir. Kullanılan malzemenin testlerden geçmiş olması, vinçlerin  sağlamlığı kabul görmüş malzemelerden yapılması, Avrupa standartlarına ve iş güvenliği kanununa uygun olarak üretilmesi gerekmektedir. Firmamız, bu anlamda önceliği sağlamlık ve kaliteye vermiştir. Halat boyu ve halat çapı farklı çeşitlerde olabilen bu vinçler,  sessiz çalışma prensibiyle üretilmektedirler. Halatlı inşaat vinçlerinin kaldırma hızı dakikada 17 metredir.

Halatlı İnşaat Dam Vinç Çeşitleri

Yerden Kumandalı İzolasyon Vinci

Yere sabitlenen vincin, istenilen kata yük çıkartması mantığına dayanan vinç çeşitleridir. Diğer adıyla gırgır vinç,  özellikle inşaatların dış cepheleri için ya da iç cepheyi düzenleyen malzemeleri taşımak için kullanılır. Standart olarak 250 kg yük taşıyabilmekte olup bu rakamın değiştiği farklı standartlarda da üretim mümkündür. Standart halat boyu 80 metre olup bu da farklılık gösterebilmektedir. Halat kalınlıkları 8mm’dir. Malzemelerin sağlamlığı ve kalitesi çok önemlidir. Standart üretim olan Yerden Kumandalı İnşaat Vinci 220 voltta çalışmaktadır. 1 dakikada ortalama 35/40 m yüksekliğe yük çıkartabilmesi inşaat işlerinin kolaylaşması için çok önemlidir.  Kumandalı kontrol sayesinde işleri oldukça kolaylaştıran gırgır vinçler, belli bir standartta üretilse de istenildiğinde firmamız, daha farklı bir donanımla da üretim yapıp müşterinin ihtiyacına cevap vermektedir. Mantolama vinci diye de bilinmektedir.

Yerden Kumandalı Dizel Vinç

Yere sabitlenen vincin, istenilen kata yerleştirilen üçayak yardımıyla yük çıkartması mantığına dayanan vinç çeşitleridir. Genelde 2 kovayla taşıma sağlanır. 0 HP dizel motor ile çalışan gır gır vinç çeşididir. 400 kilo yük taşıma kapasitesi olup 40 metre yüksekliğe 1 dakikada yük çıkartabilmektedir. 8mm kalınlığında 80 metre halat uzunluğu standardına sahiptir. Firmamızda özel üretimle bu standardın dışına çıkılabilmektedir.

Yerden Kumandalı Redüktörlü Vinç

Yerden kumandalı vincin, dişliler sayesinde hareket edenidir. Yere sabitlenen vincin 3 ayak vasıtasıyla taşıma yaptığı vinç türüdür. Motor gücüne göre 250 -500 kilo arası yük taşıyabilmektedir. 20 metreye 1 dakikada yük çıkartan Yerden Kumandalı Redüktörlü Vinçler, 80 metre halat uzunluğuna sahiptir. Standart üretimler dışında firmamızda özel üretim vinç imalatı da mümkündür.

Yerden Kumandalı Kayışlı Vinç

400 kilogram yükü 40 metreye çıkartan, yere sabitlenen vincin üçayak yardımıyla yük taşıma mantığına sahip olan kayış mekanizmasına sahip olan inşaat vinci çeşididir. 80 metre halata sahip olup 380 voltta çalışmaktadır. Avrupa standartları ölçüsünde kullanılan halatlar 8 cm’dir. 2 kova yardımıyla yük yükseğe çıkartılmaktadır.

Dam Vinçleri

Mantık bu vinçlerde tersten işlemektedir. İstenilen kata kurulan vinç sayesinde taşıma sağlanmaktadır.  Katlar arası ya da yere doğru yapılan taşımalar için uygun vinç türüdür.

  1. Mini Askılı Dam Vinci: 2 hp elektrik motoru ile 220 kiloyu 40 metreye taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Standardı 380 volttur. Firmamız istenildiğinde farklı üretimler yapma imkanına da sahiptir.
  2. 5.5 Hp Askılı Dam Vinci: 5,5 HP elektrik motoruyla çalışan dam vincidir. 60 metre halat uzunluğuyla 90 metreye yük taşıyabilmektedir. 500 kiloya kadar 380 voltta taşıma sağlayabilmektedir.
  3. 4 Hp Askılı Dam Vinci: 4 HP elektrik motoruyla 400 kilo yük kaldırma kapasitesiyle 40 metre halat uzunluğuyla çalışan dam vinçleridir. 380 volt ya da 220 volt tercihleri vardır. Firmamız, istenildiğinde tüm vinçlerde olduğu gibi dam vinçlerinde standart dışı farklı donanımlar sağlayabilmektedir.

Trifaze Şanzımanlı Asansör Dam Vinci, Monofaze Şanzımanlı Asansör Dam Vinci, Klasik Şanzımanlı Monofaze Asansör Dam Vinci, Büyük Trifaze Şanzımanlı Asansör Dam Vinci, az sesli, sessiz gibi türlerde de dam vinçleri mevcuttur. Dam vinçleri fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Monoray vinç ve portal vinç türleri de inşaatlar için tercih edilen diğer vinç türlerindendir. Bunların ayrıntıları için de bağlantıya tıklamalısınız.

Halatlı İnşaat Dam Vinç Fiyat ve Avantajları

Kalite ve sağlamlığı ilke edinen firmamız,  Avrupa standartlarında ürettiği inşaat vinçleriyle bu alanda en başarılı hizmeti vermektedir. İş güvenliği normlarına uygun olarak ürettiği vinçlerle sizin ve çalışanlarınızın güvenliğini üst düzeyde tutmaktadır.

İnşaat vinçleri size zamandan kazandırırken aynı zamanda ekonomik olarak da tasarruf etmenizi sağlamaktadır. İnşaat vinci çeşitlerimizde de önceliğe kaliteli malzemeyi mükemmel işçilikle birleştirmeye veren firmamız, sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı düşünerek üretim yapmaktadır. İnşaat vinçleri fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Satış ve satış sonrası hizmette fark yaratan firmamız her türlü vinç tercihinizde sizin yanınızda olacaktır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL