Gözlü Polyester Sapan

Gözlü Polyester Sapan Nedir?

Ağır yüklerin indirilip kaldırılması işlemlerinde kullanılmak üzere çeşitli ekipmanlar kullanılır. Sapan sistemleri de yükü ya da eşyayı dengeli bir şekilde tutarak vinç sistemine bağlamak için geliştirilmiş olan ekipman çeşididir. Polyester sapan sistemleri polyester geniş yüzeyli halatlar kullanılarak üretilen sapan sistemidir. 

Nedir ?

Gözlü polyester sapan, geniz yüzeye sahip polyester halka kullanılarak  elde edilen sapan sistemidir. Bu sistemde sapan kolları ucunda polyester halat ile göz oluşturulmuştur ve yükün bu gözler yardımı ile dengede kalması sağlanır. Özellikle hassas yapıya sahip olan eşya ve yüklerin güvenli bir şekilde kaldırılması için tasarlanmış sapan çeşididir.

Gözlü Polyester Sapan Kullanım Alanları 

Sapan sistemleri ağır yük ve eşyaların güvenli bir şekilde taşınabilmesi için son derece önemlidir. Eşya ve yükleri vinçlere bağlamak için kullanılan bağlantı elemanı olarak çeşitli sapanların üretilmektedir. Ağır yük ve eşya taşınması işleri olan çalışma alanlarında sıklıkla kullanılan yük kaldırma ekipmanları arasında yer almaktadır. Gözlü polyester sapanlar hassas olan ve dikkatli taşınması gereken eşyaların üretim ve kullanım alanlarında kullanılmaktadır.  Gözlü polyester sapan kullanım alanları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • İnşaat ve mimari uygulama alanları,

 • Limanlar ve deniz taşımacılığı çalışma alanları, 

 • Nakliye ve lojistik çalışma alanları,

 • Otomotiv sektörü,

 • Endüstriyel üretim sahaları, vb. 

Gözlü Polyester Sapan Çeşitleri ve Tasarımı 

Çalışma alanlarında kullanılan alet ve ekipmanlar iş ve çalışma alanı şartlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Gözlü  polyester sapan tasarımı aşamasında da kullanım amacına hizmet edecek sapan çeşitleri oluşturmaya özen gösterilmektedir. Bu sayede de dikkat ve özen gerektiren taşımacılık işlemlerinde kullanılabilecek polyester sapan çeşitleri üretilmektedir. Tasarımlar uzmanlar tarafından iş verimliliğini artıracak şekilde özenle yapılmaktadır. 

 Sıklıkla  kullanılan ve ihtiyaç duyulan gözlü polyester sapan çeşitleri şu şekildedir; 

 • 6:1 Ekonomik Gözlü Polyester Sapan 

 • 7:1 Gözlü Polyester Sapan 

Gözlü Polyester Sapan Özellikler ve Avantajları 

İş kalitesi ve iş verimliliğini artıracak ekipmanlar tüm kullanım alanlarında profesyonel çalışma olanağı sunmaktadır.  Çalışma alanlarında kullanılan polyester sapan çeşitleri sahip oldukları özellikler ile kullanıcıya büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca yapılan işin sağlıklı, güvenli ve en pratik şekilde yapılması da yine kullanılan ekipmanın özelliği ile yakından ilişkilidir. Gözlü polyester sapan özellikleri ve kullanım alanlarında sundukları avantajlar şu şekilde sıralanabilir; 

 • Son derece dayanıklı olması sayesinde uzun süre yüksek verimlilik ile kullanılabilmektedir.

 • Yüksek yük kaldırma kapasitesi ile çok ağır eşyaların rahatlıkla kaldırılmasını sağlar.

 • Ergonomik tasarıma sahiptir, böylece konforlu kullanım olanağı sunar. 

 • Hafif yapısı ile kullanımı rahattır. 

 • Geniş polyester bant halinde yapıya sahip olması ile kaldırılacak eşyayı kolayca kavrayamaktadır.

 • İş sağlığı ve güvenliği şartlarına uygun teknik ve mekanik donanıma sahiptir. 

Gözlü Polyester Sapan Fiyatları 

Çalışma alanına ve iş kapasitesine uygun ekipmanları temin etmek, çalışmanın istenilen kalite ve verimlilikte olabilmesi için son derece önemlidir. Doğru ürünü seçmek ise çalışma alanına ve işe en uygun ve en hesaplı ürünü seçmek ile mümkün olmaktadır. Gözlü polyester sapan çeşitleri sahip oldukları özelliklere, tasarım ve üretim aşamalarına ve maliyetlerinde göre fiyatlandırılmaktadır. Tüm bu etkenler her bir ürün için farklılık göstermektedir. Bu durumda gözlü polyester sapan fiyatları için net bir tutar belirtmek mümkün değildir. Öncelikle en ideal saplanıp seçmek ve sonrasında fiyat teklifi almak gerekir. Bizimle iletişime geçerek ihtiyacınız olan ürünü seçme, ürünlerin özellikleri hakkında bilgi almak noktasında uzman desteği alabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz gözlü polyester sapan için fiyat teklifi alarak, güncel fiyatlar noktasında detaylı ve doğru bilgi edinebilirsiniz. 

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL