Monoray 4 Hareketli Çift Hızlı Elektrikli Zincirli Vinç

Monoray 4 Hareketli Çift Hızlı Elektrikli Zincirli Vinç Nedir?

Vincin kirişler üzerine ileri, geri, aşağı, yukarı 4 hareketi ve dahil edilen yürüyüş başlığı diğer adıyla vinç kedisi yardımıyla +2 hareket yaptığı zincirli vinçlere monoray 4 hareketli çift hızlı elektrikli zincirli vinç denir.  Bu vinçler geniş alanda uçtan uca taşıma ve kaldırma işi yapabildikleri için çok tercih edilen vinç türüdür.

Monoray 4 Hareketli Çift Hızlı Elektrikli Zincirli Vinç Özellikleri

Zincirli vinçler hantal olmalarına rağmen daha estetik ve uzun ömürlü vinçlerdir. Monoray zincirli vinç sistemleri bu bakımdan uzun süreli kullanım imkanı tanır. Ayrıca zincirin takılması ve bozulması durumu az yaşandığı için daha az bakım masrafı vardır da diyebiliriz.

Monoray 6 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçlerde işletim sıcaklığı aralığı -20 ile +40 arasındadır. Daha fazla sıcaklık olan yerlerde firmamız gerekli teknik desteği sağlamaktadır. Gürültü seviyesi tek hızlı vinçte de çift hızlı vinçte de 81 olarak belirlenmiştir. Monoray 6 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçlerimiz IP54 koruma sınıfına mensuptur. Zincir özellikleri konusunda ayrıntılı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

Monoray 6 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçlerde var olan yarı manyetik frenleme tertibatı sayesinde elektrik kesintileri sorunsuz atlatılabilmektedir. Vinçteki kancalar ve emniyet mandalı sıcak dövme çelikten üretilmiş olup bu sayede sağlamlık artırılmıştı. Faz koruma tertibatı sayesinde motorun yanmasının önüne geçilmektedir. Vinç üzerine monte edilen limit anahtarı da aşırı güç harcandığında motorun otomatik durmasını sağlayarak olası sıkıntıların önüne geçmektedir.  Monoray 6 Hareketli Elektrikli Zincirli Vincinize ekletebileceğiniz acil durdurma anahtarı sayesinde olası kazalar önlenebilecektir.

Elektrik şaryosu da kapasite olarak farklılık gösterebilmektedir. Ve her bir kapasitedeki elektrik şaryosu farklı minimum dönüş ölçülerine sahiptir. Monoray 6 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinçlerimizde kullanılan zincirler en sağlam zincir grubundan olup düzenli olarak yağlandığında uzun soluklu kullanım imkanı tanıyan dayanıklı zincirlerdir. Şaryonun genişliği ayarlanırken ölçme değerleri doğru hesaplanarak kullanılırsa vincin kullanışlılığı artacaktır.

Dişli çalışma süreleri 500 saattir. Bu aşıldığında bakım yapılıp yenilenme sağlanmalıdır. Üretimde size uygun teslim ettiğimiz Zincir mastar ile yıpranma ve uzamayı rahatlıkla ölçebilirsiniz.

Vinçlerimizde her zincir baklası ölçülerek teslim yapılmaktadır. Elektrik diyagramı tek voltaj ve çift voltaj olmasına göre değişiklik göstermektedir.  Kullanılan malzemelerin her tip vinç için kullanım miktarı standarttır.

Monoray 4 hareketli çift hızlı elektrikli zincirli vinçler, Avrupa standartlarında üretilmektedir. Kullanılacak yerin de ISO seviyesinin kullanım koşullarına uygun olması gerekmektedir. Bu konuda firmamızla yapacağınız ön görüşmeler sizin risk almadan güvenli taşıma yapabilmenizi sağlayacaktır. Firmamız, kullanacağınız vinci seçerken de onu kullanacağınız ortama uygun hale getirirken de size her konuda yardımcı olabilecek nitelikli iş gücüne sahiptir.

Vinçlerimiz ömrü uzundur özellikle de siz sizden istenen gerekli kullanım ve bakım şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde.

Monoray 4 Hareketli Çift Hızlı Elektrikli Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

 • Sizin işletmeniz için uygun kaldırma vinci olup olmadığını bilmeniz gerekir.
 • Kaldıracağınız yükün düzgün ambalajlı olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Ağırlıkların dengeli durmasına dikkat ediniz.
 • Vincin zincirini farklı işlevler için kullanmayınız.
 • Vincin kurulumunun uzman kişiler tarafından yapıldığına emin olunuz.
 • Güvenlik tedbirlerine uyunuz.
 • Şebeke geriliminin uygunluğundan emin olunuz.
 • Yağlama prosesine dikkat ediniz.
 • Şaryonun kurulum ve kullanımından emin olunuz.
 • Şaryonun travers rayına doğru bir şekilde takıldığından emin olunuz.
 • Ağırlığın salınması ve ters kuvvet gibi kriterlere dikkat etmeyi unutmayınız.
 • Vinç parçalarının yağ durumunu kontrol ettiğinizden emin olunuz.
 • Günlük, aylık ve yıllık bakımlarının tamam olduğundan emin olunuz.
 • Limit anahtarının sağlamlığından emin olunuz.
 • Zincir bakımını yaptırıp yıpranma olmadığından emin olunuz.
 • Elektrik diyagramının olması gereken gibi olduğundan emin olunuz, emin değilseniz teknik destek alınız.
 • En önemlisi de vinci alacağınız firmanın güvenirliğinden emin olunuz. Çünkü vinç yapmak ciddi bir beceri ister. Yapılan küçük yanlışlar telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir. Firmamız bu anlamda alanının en iyisi olup, ustalarımızın tecrübelerini yeni nesil teknolojiyle birleştirerek kaliteli ve uzun ömürlü Monoray 6 Hareketli Elektrikli Zincirli Vinç sistemleriyle sizleri buluşturmaktadır. Firmamızdaki vinçlerde kullanılan her parça “her tip vinç için kullanım miktarı” listesine uygun olarak yapılmakta bu da dünya standartlarına ulaşma imkanını tanımaktadır.

Monoray 4 hareketli çift hızlı elektrikli zincirli vinçlerimiz en hassas şekilde üretilmiş olup doğru tesisle buluştuğunda çok kullanışlı bir hale gelmektedir. Bakım giderlerinin minimum olduğu tüm vinç çeşitlerimizle sizlerin hizmetinizdeyiz.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Peker Sk. No:21/A Tuzla/İSTANBUL