10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç

VSV-MHCHEZV-10000

Teknik Bilgiler

Taşıma Kapasitesi Kg 10.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 2.7-0.9
Yürütme Hızı mt/dk 20-5
Ağırlık Kg 380
Kaldırma Motoru kw 3.0x2-1.0x2
Yürüyüş Motoru kw 0.75x2-0.25x2
Motor Hızı r/min 2880-960
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1190

10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Nedir

Vinsan Vinç Markalı Dört Zincir Donanımına sahip olan 10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinçler, 10 Ton kadar olan yükleri hassas kaldırmak için tasarlanmıştır.

Vinsan Vinç markalı monoray elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini hassas yapmasını sağlayan 10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Halatlı Tavan Vinçlerinden farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçler zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürülmüştür. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun hassas kalkış ve duruş sağlamak, hareket hızını kontrol etmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azdır.  

10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Fiyat ve Kullanım Alanları

Vinsan Vinç Markalı Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Bakımları Nasıl Yapılmaktadır?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç periyodik bakım işlemlerine tabidir. Bu kapsamda genel anlamda şunlar gerçekleştirilmektedir; Redüktör yağ kontrolü Elektrik panosunun tozdan arındırılması Fren ayar kontrolü Çelik halatın gres ile yağlanması Kanca emniyet mandal kontrolü yapılması Ayrıca vincin zarar görmesi, verimliliğini kaybetmesi durumunda teknik servis işlemleri de yer almaktadır.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Kullanım Alanları Nerelerdir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç ağır ve yoğun kullanıma uygundur ve bu bakımdan pek çok sektörde kullanılabilir; Maden işletmeleri Kimya sektörü Liman ve rıhtımlar Hafif sanayi Gıda sektörü Bunların dışında farklı yerlerde de kullanılabilir.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Özel Üretilir Mi?
Her firmanın kaldırması gereken ağırlıklar farklılık gösterebileceği için elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç ihtiyaçlara göre imal edilebilir.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri Nelerdir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç kanca sistemi 360 derece dönebilmektedir. Ayrıca kablosuz ve kablolu kumadanlar ile kontrolü mümkündür. Bunun dışında teknik özellikleri şöyledir; Kanca altı mesafesi: 1190 mm Enerji: 380 volt Frekans: 50 Hz Kaldırma hızı: 2.7-0.9 mt/dk Böylece firmalara aradığı çözümler sunulmaktadır.
10 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Güvenli Mi?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç kancasında emniyet pimleri yer almaktadır. IP 55 koruma sınıfına göre üretilmiş olup, aşırı yük şalteri ve manyetik fren mekanizmasına sahiptir.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL