Atölye ve Garaj Ekipmanları

Atölye ve Garaj Ekipmanları Nedir?

Endüstriyel ve imalat sektöründe son derece ağır ve insan gücü ile yapımı zaman alacak ya da mutlaka yardımcı ekipmana ihtiyaç duyulan işler sıklıkla bulunmaktadır. Bu işlerin pratik ve etkili bir şekilde yapılması ise gündelik insan yaşamı üzerinde son derece etkili olmaktadır. Bu çalışma alanlarında pratik ve etkili iş yapabilmek önemli bir ihtiyaç halindedir.

İhtiyaçlara yönelik yardımcı ekipman geliştirilmesi için teknoloji ve bilim bir arada kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ve bilimsel yaklaşımlar ile endüstri ve imalat sektöründe son derece başarılı olan yardımcı ekipman ve aletler üretilmektedir. Bunlardan birisi de atölye ve garaj ekipmanları olarak adlandırılan araçlardır.

Atölye ve Garaj Ekipmanları Tanımı ve Kullanım Alanları

Atölye ve garaj ekipmanları, bir malzeme ve yükü yukarıdan tutarak kaldırma ve taşıma prensibine göre geliştirilmiş olan araçlardır. Özellikle forklift ve transpalet ile taşınması mümkün olmayan malzeme ve ürünlerin taşınmasında etkin olarak kullanılmaktadır.

Başlıca atölye ve garaj ekipmanları kullanım alanları şu şekildedir;

 • Makine sektörü
 • Otomotiv sanayi sektörü
 • Kalıp sektörü
 • Çeşitli üretim ve imalat sektöründe
 • Plastik sektörü...

Atölye ve Garaj Ekipmanları Genel Özellikler

 1. Hassas ve dikkat gerektiren işler için özel olarak geliştirilmiş ve atölye tipi vinç çeşitleridir.
 2. İmalat ve endüstri alanında hizmet sunan işletmelerde pratik çözümler sunarak ekonomik sonuçların oluşmasına olanak sağlamaktadır.
 3. Vinç kaldırma kolu üzerinde bulunan 7 kademe ayarlaması yapılmasını sağlayan sisteme sahiptir.
 4. 4 farklı hız kademesi ile konforlu ve ergonomik kullanım imkanı saplamaktadır. Ergonomik kullanımı ile yükün taşınması sırasında istenilen ayarlamalar yapılarak ihtiyacı karşılayacak özellikleri ile kullanılabilir.
 5. Profesyonel çalışma sürecini destekleyerek, işlerin daha pratik ve daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayan sisteme sahiptir.
 6. İş güvenliği kurallarının uygulanabilmesini kolaylaştıran sistemi ile işletmenin sorumluluğunu yerine getirilmesini destekler. Aynı zamanda çalışanın güvenliği ile birlikte taşınan ürünün güvenliği de ön plandadır.
 7. Zaman, enerji ve maliyet tasarrufu ile iş verimliliğini ve kalitesini arttırarak kazanç sağlanmasını destekler.

Atölye ve Garaj Ekipmanları Çeşitleri

Atölye ve garaj ekipmanları değişen kapasite ve teknik özelliklere sahip çeşitleri bulunur. Kategori açısından garaj vinci çeşitleri şu şekildedir;

 • Hidrolik Katlanır Garaj Vinci
 • Hidrolik Denge Ağırlıklı Garaj Vinci
 • Hidrolik Garaj Vinci

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL