Varil İstif Makinaları

Varil İstif Makinesi Nedir?

Ahır yüklerin ve eşyaların taşınması zor ve zahmetli bir süreçtir. Bir çalışma alanında bu işlerin sürekli olarak yapılması gerekmesi halinde ise profesyonel çözüm yöntemleri kullanılması bir ihtiyaç haline gelmektedir. Yük kaldırma ekipmanları ve istif makineleri de tamamen bu ihtiyacı gidermek amacı ile tasarlanmış iş makineleridir.

Varil istif makinesi, ağırlığı yüksek olan varillerin istiflenmesi için özel olarak tasarlanmış olan bir iş makinesi çeşididir. Variller içerisinde genellikle sıvı malzemeler bulunmaktadır. Bu nedenle de varillerin taşınması ve depolama alanında istiflenmesi son derece özen gerektirmektedir.

Varil İstif Makinesi Özellikleri

 1. Farklı ölçüde ve ağırlığa sahip varillerin taşınması için özel varil istif makinesi çeşitleri bulunmaktadır,
 2. Özel tasarımı ve sağlam malzemeden yapılması ile kolay ve uzun süre kullanım özelliğine sahiptir,
 3. Ayak pompası sayesinde üzerindeki yük az bir güç ile kolayca kaldırılabilir,
 4. Makine düzeneğinde bulunan el kolu ile kademesiz indirme işlemi yapılabilir,
 5. El freni ile güvenli bir şekilde makinenin durdurulması mümkün olmaktadır,
 6. En ağır yüklerin dahi güvenle indirilip - kaldırılması ve taşınması için poliüretan malzemeden üretilen tekerleklere sahiptir,
 7. Otomatik olarak kapanan kavrama mekanizması makinenin en belirgin özelliği olmaktadır,
 8. Kenarı çemberli varil tutucular sayesinde varilleri makine üzerinde sabit kalabilmektedir.
 9. Fiber, polyester ve çelik varillerin indirilip kaldırılması ve taşınmasında etkili olmaktadır,
 10. 170 - 400 kg ağırlığı taşıma kapasitesine sahiptir.
 11. Yastıklı yuva ile varilleri ezilme, çizilme ve olası deformasyona karşı korumaktadır.
 12. Dişli tahriki bulunan eğim ile tambur 180 derece ileri geri hareket edebilme kabiliyetine sahiptir,

Varil İstif Makinesi İle Güvenli Çalışma Alanı

Ağır varillerin kaldırılması ve taşınması hem güvenlik hem de iş verimliliği açısından önemlidir. Varillerin sağlam bir şekilde taşınması kadar taşınma sırasında oluşabilecek kaza risklerini de ortadan kaldırmak gerekmektedir. Bu tür yüklerin yoğunlukla bulunduğu işletmeler için varil istif makineleri güvenli çalışma alanı oluşturmaktadır.

Modern teknoloji ürünü olan varil istif makineleri ihtiyaç doğrultusunda tasarlanıp geliştirilerek iş sağlığı ve güvenliği kanununa uygun çalışma koşullarını sağlaması ile dikkat çekmektedir.

Varil İstif Makinesi Kullanım Prensibi ve Kullanım Alanları

Varil istif makinesi temelde varilleri güvenli ve rahat bir şekilde kavrayarak platform üzerine sabitlemekte ve istif yapılacak yüksekliğe rahatlıkla çıkarılmasını sağlamaktadır. Mekanizmanın sorunsuz çalışması ile varilin sabitlenmesi, tekerleklerin manevra kabiliyeti sayesinde rahatlıkla taşınması ve indirilip kaldırılması mümkün olmaktadır.

Varil ile taşınan ve varillerde muhafaza edilen her türlü ürün ve malzemenin kullanıldığı alanlarda varil istif makinesi kullanılmaktadır. Özellikle de varillerin depolarda istiflenmesi bu makinelerle profesyonel bir şekilde yapılabilmektedir. Diğer bir yandan taşıma merkezlerinde de varillerin güvenli bir şekilde araçlara ya farklı noktalara istiflenmesi için sıklıkla kullanılmaktadır.

Varil İstif Makinesi Kullanımının Sunduğu Fiyat ve Avantajlar

 1. Varil taşıma ve istifleme işlemlerinin hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlayarak, işlerin kısa sürede yapılmasını ve verimlilik seviyesinin artmasını sağlar,
 2. Daha az bir enerji kullanarak daha fazla iş yapma imkanı sunar,
 3. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi üzerinde doğrudan etkili olmaktadır, ergonomik olması ile konforlu kullanım imkanı sunmakta, olası iş kazalarının önüne geçilmesi noktasında son derece etkili bir çözümleyici niteliğindedir,
 4. Ürünlerin/ varillerin son derece güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar ve varilleri sabitleme mekanizması sayesinde kayma ya da zarar görme olasılığını ortadan kaldırmaktadır,

Uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile uzun süre yüksek verimlilikle kullanılabilmektedir.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL