Çelik Halat Aksesuarları

 

Çelik Halat Aksesuarları Nedir?

Çelik halat belirli sayıda olan hareketli parçaların birbiri ile sürekli bir iletişim halinde olacak şekilde özenle tasarlanmış olan makinelerdir. Temelde sadece bir bağlayıcı halat gibi görünse de eşsiz bir dayanma gücüne sahip bir makinedir. Teller özenle birleştirilmesi ile damarlar, damarların belirli bir yönde sarılarak birleştirilmesi ile de ana çelik halat yapısı oluşmaktadır. Özel bir tasarıma uygun olarak üretilmekte ve işlevsellik kazanmaktadır. Çelik halat aksesuarları ile birlikte en etkili şekilde kullanılabilmektedir.

Çelik halat aksesuarları çelik halatların etkili bir biçimde kullanılması için tasarlanmış yardımcı elemanlardır. Son derece dayanıklı metal parçalar olan aksesuarlar, kullanım amacına uygun işlev kazanacak şekilde tasarlanıp üretilmiştir. Çelik halatların kullanım alanlarında işlevsellik kazanıp istenilen iş kazancını oluşturulmasında çelik halat aksesuarları önemli bir yere sahiptir.  Başlıca çelik halat aksesuarları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Gerdirme Çeşitleri
 • Mapa Kilitler
 • Çelik Halat Sapan Yüzükleri
 • Çelik Halat Klemensleri
 • Çelik Halat Sapan Ana Halkaları
 • Çelik Halat Sapan Kancaları
 • Çelik Halat Sapan Radansaları         
 • Çelik Halat Soketleri
 • Çelik Halat Fırdöndüleri
 • Karabinalar
 • Makaralar     

Çelik Halat Aksesuarları Özellikleri

Çelik halat aksesuarları çelik halat ile birlikte kullanılan yardımcı elemanlar olarak tanımlanabilir. Çelik halat aksesuarları özellikleri de kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Her bir aksesuar işlevini yerine getirmesini destekleyecek donanım ve özelliğe sahip olmaktadır. Her bir aksesuar tamamen yapacağı işe ve kullanım alanına göre tasarlanmışlardır. Hem fiziki hem de mekanik özellikleri bakımından yapılacak işi kolaylaştırıcı özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Sağlam, dayanıklı ve konforlu kullanım imkânı sunacak teknik özelliklere sahiptirler.

Çelik Halat Aksesuarları Kullanım Alanları

Çelik halat aksesuarları genellikle daha küçük ve işlevselliği açısından son derece önemli olan mekanik aksesuarlardır. Çelik halatlar ile birlikte kullanılmaları nedeni ile çelik halatların kullanıldığı her çalışma alanı, çelik halat aksesuarları kullanım alanları olarak değerlendirilmektedir. Çelik halatlar ile birlikte çelik halat aksesuarları kullanım alanları genel itibari ile ağır sanayi çalışma alanları ve güvenliğin hayati önem taşıdığı çalışma alanları olmaktadır. Hayatın içerisinde güvenlik önlemleri ile risk faktörü yüksek olan ve yaşamı kolaylaştıran birçok alanda çelik halat ve çelik halat aksesuarları kullanılmaktadır. Asansörler, taşıma sistemleri, yük kaldırma ve yükleme ekipmanları da başlıca kullanım alanları olmaktadır.

Çelik Halat Aksesuarları Fiyatları

Çelik halat aksesuarları kullanım alanlarına ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanarak çeşitli seçeneklerle üretilmektedir. Bu nedenle de çelik halat aksesuarları fiyatları aksesuar özelliğine göre farklılık göstermektedir.  Çelik halat aksesuarları fiyatlarını etkileyen etmenler, aksesuarın çeşidi, boyutu, mekanik ve teknik özelliği şeklinde sıralanabilir.

Çelik Halat Aksesuarları Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Çelik halat aksesuarları çelik halatların etkin kullanımı ve yapılacak işin en doğru ve en güvenli şekilde yapılmasını sağlamaları açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle de çelik halat aksesuarı alırken doğru seçim yapmak gerekmektedir. Çelik halat aksesuarları seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Yapılacak iş doğru değerlendirilmeli ve bu işe uygun olacak çelik halat aksesuarı belirlenmelidir.

 • Aksesuarın özellikleri ve sağlayacağı imkânlar dikkatle değerlendirilmelidir.

 • Yapılacak işe uygun olan aksesuarı seçmek için ihtiyaç ile aksesuar özellikleri karşılaştırılmalıdır.

 • Birlikte kullanılacak diğer aksesuarlar ve çelik halat ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

 • İhtiyaç duyulması halinde satıcı firmadan detaylı bilgi ve öneri alarak karar vermeye özen gösterilmelidir.

 • Çelik halat aksesuarları temininde güvenilir ve kaliteli hizmet imkânı sunan firmadan alışveriş yapmaya dikkat edilmelidir.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL