Polyester Sapanlar

Polyester Sapan Nedir?

İnsan gücü ile yapılması neredeyse imkansız olan ağır iş yükünün olduğu çalışma aralarında çeşitli ekipman ve makineler kullanılarak işin en ideal şekilde yapılması amaçlanır.  Bu doğrultuda çeşitli makine ve yardımcı ekipmanlar geliştirilmektedir. Sapan sistemleri de bu ekipmanlardan birisidir.

Sapan sistemi ağır ve büyük yükleri kavrayıp sarmalayarak yük kaldırma makinelerine bağlamaya yarayan sistemdir. Polyester sapan,  hafif ve malzemeye zarar vermeyen polyester malzemeden üretilen sapan sistemidir. Hafif ve dayanıklı bir ürün olması ile yük taşımacılığında en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Hafif olmasının yanında dayanıklı ve kullanışlı olması ile de dikkat çekmektedir. Ağır yüklerin dengeli bir biçimde sarmalanıp tutularak yük kaldırma ekipmanına bağlanması ile indirilip kaldırılmasını sağlamaktadır.

Polyester Sapan Kullanım Alanları

Sapanlar genellikle insan gücü ile kaldırılıp indirilmesi imkânsız olan yüklerin indirilip kaldırılması ve taşınması için geliştirilmiş sistemlerdir. Bu sistem sayesinde yüklerin sıkıca tutularak yük kaldırma işlemini yapacak makineye bağlanması mümkün hale gelmektedir.

Polyester sapanlar da insan gücü ile kaldırılması zor ve imkânsız olan ağır ve büyük yüklerin indirilip kaldırılmasında kullanılmaktadır. Polyester sapan kullanım alanları ise ağır yüklerin indirilip kaldırılması,  taşınması gereken çalışma alanlarıdır.

 • İnşaat Sektörü
 • Depo ve Hangarlar
 • Limanlar
 • Fabrikalar
 • Toptancılar vb.

Polyester Sapan Çeşitleri

Polyester sapanlar da diğer tüm ürünler gibi kullanıcı ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda tasarlanıp geliştirilen ürünlerdir. Aynı işi farklı alanlarda yapabilmek için renk, kapasite, ek donanım, gereksiz özelliklerin çıkartılması gibi farklı özellik ve gereksinimler oluşabilmektedir. Bu ise tasarlanan ve üretilen ürünler için çeşitlilik oluşumunu sağlamaktadır.

Polyester sapanlar yüklerin kaldırılıp indirilmesinde maksimum verimlilik sağlamaktadır.  Yükleri tutma ve kavraması ile güvenli bir şekilde işin yapılmasında son derece etkilidir.  Polyester sapan çeşitleri ise kullanım alanı ve sahip oldukları teknik özelliklere göre oluşmaktadır.  En çok tercih edilen Polyester sapan çeşitleri ise şu şekildedir;

 • Gözlü Polyester Sapan
 • Sonsuz Polyester Sapan

Polyester Sapan Özellikleri

Polyester sapanlar ağır yüklerin etkili bir şekilde kavrayarak,  güvenli şekilde indirilip kaldırılmasını sağlamaktadır. Polyester sapan özellikleri kullanım alanı ve tasarımıma göre farklılık göstermektedir. Genel anlamda polyester sapan özellikleri şu şekildedir;

 • Polyester malzemeden yapılmış olması nedeni ile hafiftir. 
 • Yüklerin indirilip kaldırılmasında yükleri sıkıca kavramak üzere geliştirilmiştir.
 • Teknik tasarımları açısından farklı çeşitleri vardır. 
 • Dayanıklılık ve yük kaldırma kapasitesine göre farklı seçenekleri bulunmaktadır.

Polyester Sapan Fiyatları

Polyester sapanlar en çok tercih edilen sapan çeşitleri arasında yer almaktadır. Polyester sapan fiyatları ise sapan özellikleri ve sapan çeşidine göre farklılık göstermektedir. Genellikle birbirine yakın rakamlar olsa da bir miktar farklılıklar görülmektedir.  Bu farklılığın temel nedeni ise sapanların sahip oldukları özellikler,  teknik donanımları ve maliyetleri olmaktadır.

Polyester Sapan Seçimi

Ağır yüklerin taşınması, indirilip kaldırılması işlemlerinde kullanılan malzeme ve ekipmanların seçimi son derece önemlidir.  Başta güvenlik olmak üzere iş verimliliği ve kalitesi açısından doğru seçim yapmak gerekmektedir.  Polyester sapan seçiminde dikkat edilecek hususlar şu şekildedir; 

 • Öncelikle polyester sapanın kullanılacağı alan ve iş dikkate alınmalıdır. 
 • Yapılacak olan iş için ihtiyaç duyulan sapan özellikleri belirlenmelidir.
 • İhtiyaç doğrultusunda en çok verimlilik sağlayacak olan sapan çeşitleri karşılaştırılmalıdır. 
 • Seçim yaparken mevcut iş gücü ve yakın zamanda oluşacak iş gücü ve yoğunluk dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.
 • Kaliteli ve güvenli hizmet sunan firmadan polyester sapan temin etmeye özen gösterilmelidir. 
 • Gerekirse bu noktada ürünler ve gerekli olan sapan çeşidi hakkımda firma yetkililerinden bilgi alınmalıdır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL