Kiriş Tipi Yük Traversleri

Kiriş Tipi Yük Traversi Nedir ?

Çeşitli makine ve ekipmanlar profesyonel çalışma alanı oluşturmada son derece önemli bir yere sahiptir. Ağır yüklerin kaldırılması ve taşınması hem zahmetli, fazla kuvvet ve enerji isteyen hem de güvenlik açısından risk bulunduran işlerin başınada gelir. Ağır yüklerin taşınması ve indirilip kaldırılması işlemlerinin profesyonel olarak yapılabilmesi için geliştirilmiş yük kaldırma ve taşıma Ataşmanları profesyonel çalışma alanları oluşumunu destekler. Kiriş tipi yük trafesleri de bu ataşmanlararasında yer alır.

Kiriş tipi yük traversleri nedir?

Kiriş tipi yük traversleri, yükler ve yük taşıma makinesi arasında kullanılarak yüklerin dengeli bir biçimde kaldırılıp hareket ettirilmesini sağlayan ataşman çeşididir. Uzun bir kiriş olup sahip olduğu düzenekle yükün ağırlığını bu kiriş üzerinde sabitleyerek tek bir ağırlık merkezi oluşturur.

Kiriş Tip Yük Traverslerinin Tasarımı ve Kullanım Alanları

Her ürün gibi kiriş tipi yük traversleri de kullanım alanında oluşan ihtiyaçlara en ideal şekilde cevap verecek özellikte tasarlanarak üretilir. Böylece ihtiyaç duyulan çalışma alanlarında profesyonel çalışma imkanı sunar. Kiriş tipi yük traversleri tasarımı ağır yüklerin kaldırılması sırasında yük ağırlığının dengeli bir şekilde bir noktada toplanarak kaldırma ekipmanına aktatılmasını sağlayacak şekilde yapılmıştır. Her çeşidi farklı kullanım alanı ihtiyaçlarına göre farklı özellikleri geliştirilerek üretilmiştir. Kiriş tipi yük traverslerinin kullanım alanları ise genel olarak ağır yüklerin taşındığı, depolandığı ve imalatının yapıldığı çalışma alanlarıdır. Geniş kullanım alanına sahip olan kiriş tipi yük traversleri,

 • Liman ve tersaneler,

 • Lojistik ve kargo merkezleri,

 • Nakliye/ambar depo ve taşıma alanları,

 • İnşaat ve yapı sektörü,

 • Ağır sanayi alanları,

 • Oto sanayi üretim, bakım ve onarım atölyeler,

 • Havalimanı/ kargo taşıma merkezleri vb. alanlarda etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Kiriş Tipi Yük Traversi Çeşitleri

Her kullanım alanında kiriş tipi traversi kullanım ihtiyacı farklılık gösterir. Bunun nedeni ise her alanda işlem yapılacak yükün özelliklerinin farklı olmasıdır.Yükün güvenli ve dengeli taşınmasını sağlayacak olan kiriş tipi yük traversise yük ile uyumlu olmalıdır. Her kullanım alanına uygun traversi çeşitleri tasarlanarak üretilmektedir. Kiriş tipi yük traversi çeşitleri ise şu şekildedir;

 •  1, 2, 3, 5, 7.5,10, 15, 20, 30, 40, 50, 60, 80 Ton Kapasiteli Sabit Yararsız Kiriş Tipi Yük Traversleri

 •  1, 2, 3, 5, 7.5,10, 15, 20, 30, 40, 50, 60, 80 Ton Kapasiteli Ayarlanabilir Kiriş Tipi Yük Traversleri

 •  32 Ton Kapasiteli Doğrusal Yayıncı Kiriş Tipi Yük Traversi

Kiriş Tipi Yük Traversleri Özellikleri

Kiriş tipi yük traversleri tamamen yünlerin dengeli bir biçimde kaldırılması için tasarlanmıştır. Teknik donanımı ve özellikleri ile profesyonel çalışma imkanı oluşturulmaktadır. Kiriş tipi yük traversleri özellikleri genel olarak şu şekildedir;

 •  Bir kiriş üzerinde yükün halat ya da zincirle bağlanmasını sağlayacak kanca ya da delikler bulunur, bu kirişin diğer tarafı ise yük kaldırma vincine bağlantı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

 •  Sağlam ve dayanıklı yapıya sahip traversler farklı yük kaldırma kapasitesine sahip çeşitliliği sahiptir.

 •  Her bir kiriş tipi travers çeşitleri kullanım alanında maksimum verimlilik ile çalışmayı destekler.

 •  İş sağlığı ve güvenliği açısından son derece önemli bir yere sahip ve yükün güvenle dengeli bir biçimde hareket ettirilmesini sağlayacak teknik donanıma sahiptir.

Kiriş Tipi Yük Traversleri Fiyatları

Kiriş tipi yük traversleri çeşitleri farklı tasarım ve üretim aşamaları sonucunda elde edilerek kullanıcıya sunulmaktadır. Her ürün için bu süreçler ve buna bağlı olarak ta maliyet birbirinden farklıdır. Kiriş tipi yük traversleri fiyatları bu maliyetlere göre hesaplanarak belirlenmektedir. İşletmenizaman için en uygun kiriş tipi yük traversi için bizimle iletişime geçerek güncel fiyat bilgisi talebinde bulunabilirsiniz.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL