Gezer Köprülü Vinç

Gezer Köprülü Vinç Nedir?

Gezer köprülü vinç, yüksek tonajlı yüklerin kaldırılıp taşınmasında kullanılan, daha yüksek tonajlar için özel üretim yapılabilen, tek kiriş gezer köprülü vinç ve çift kiriş gezer köprülü vinç şeklinde çeşitleri olan taşıma ve kaldırma sistemleridir. Yük taşıma amaçlı oluşturulmuş iki kirişe, aralıklı olarak desteklenmiş kolonların üzerine yerleştirilen raylar vasıtasıyla çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Genel olarak kolonlar arasının on metreyi aştığı yerlerde kullanılır. Özellikle kapalı alanlardaki yüklerin taşıma ve kaldırılmasında tercih edilir.

Gezer Köprülü Vinç Nerelerde Kullanılır?

Gezer köprülü vinç, İnşaat ve çelik konstrüksiyon sektöründe, gemi inşası sektöründe, kağıt ve otomobil sektörlerinde, kapalı alanlardaki depolamalarda ve deniz taşıma sektöründe kullanılır.

Gezer Köprülü Vinç Özellikleri

Kaldırma bölümü kirişler üzerinde olduğundan çok yüksek tonajlarda yük taşınabilir. Kaldırma kapasitesi, 100 tonu bulabilmektedir. Farklı aksamlar la desteklendiğinde bu rakamların arttığı da görülür.

Vinçlere özel üretilen motor ve redüktörler sayesinde, darbesiz ve yumuşak inişlerin sağlanabilmesiyle gezer köprülü vinç çeşitlerinin dayanıklılığı artar. Bu maliyeti doğrudan etkileyen faktörlerdendir.

 • Yer tasarrufu dolayısıyla maliyette azalma sağlar.
 • Yerli ya da ithal kompenent çeşitleri tercih imkânı
 • Müşteri beklentisine göre halat / zincir alternatifli kullanım sağlama
 • Hareket mekanizmalarında müşteri ve kullanılacak alan tercihine göre üretim.

Genel anlamda gezer köprülü vinçler 3 aksam grubundan oluşur

 1.  Kaldırma bölümleri
 2.  Yürüyüş bölümleri
 3.  Köprü bölümleri
 • Elektrik tesisatında, farklı besleme sistemleri yapılabilmektedir. Kablo tamburu, kablo arabalı, kapalı bara, açık bara besleme sistemleri
 • Çeşitli kontrol alternatifleriyle (uzaktan kumanda / kabinden) yönetim sağlanabilmektedir. Müşteri tercihine ve alana göre bir üretim yapılabilmektedir.
 • Kumlama ve boya uygulamalarında kaliteli uygulamalar, dünya standartlarına göre yapılmaktadır. Fakat istenildiğinde özel boyama uygulamaları da gerçekleştirilebilmektedir.
 • Elektronik denetleme sistemiyle tehlikeyi anında fark etme olanağı sağlar. Uyarı ve sinyal butonlarıyla anında uyarıyla tehlikelerin önüne geçme imkânı sunar. Vinçlerdeki güvenlik sensörleri gelişmiş teknolojiye uygun olarak üretilmektedir.
 • Yürüyüş sistemlerinde çift kademe ve inverter kontrolü sağlanmaktadır. Böylelikle enerji tasarrufu en üst düzeye çıkarılmaktadır.
 • Gezer köprülü vinç için düzenli bakım ve kontrolleri önemlidir. Çünkü düzenli periyodik bakımlarla can güvenliği korunmakta, işletme maliyetlerinin sürdürülebilirliği artmaktadır.

Gezer Köprülü Vinç Çeşitleri

1) Tek Kiriş Gezer Köprülü Vinç: 500k/26 ton arası yük taşıma kapasitesine sahip,  alçak tavanlı ve dar alanlarda tercih edilen gezer köprülü vinç çeşididir. Dayanıklı ve zengin bir donanıma sahiptir. Hafif yapısı ile kurulum kolaylığı sağlayan bu vinçler ekonomik olarak tasarruf edebilmenize yardımcı olmaktadır.

2) Çift Kiriş Gezer Köprülü Vinç: 1/160 arasında yük taşıma kapasitesine sahiptir. Yüksek tonajlı yüklerin taşınıp depolanması için idealdir. Azami yüksekliğe kaldırma imkânı vardır. Üretim aşamasında çeşitli donanımlarla zenginleştirilebilme imkânına sahip bir vinç türüdür.

Gezer Köprülü Vinç Fiyatlarında Yer Alan Etmenler

 • Firmamızda standarttan özel üretime geniş bir satış ağı bulunmaktadır. İhtiyacınızın mahiyeti, kullanılacak alanın durumuna göre uygun ölçü ve donanımda üretim yapılabilmektedir.
 • Genel olarak dünya standartlarına (FEM, DIN, VDI, CMMA)  uygun sağlam ve kaliteli üretim sağlanmaktadır.
 • Vinçlerimizde, minimum hareketle tam performans sağlama gücü sayesinde daha az deformasyonla uzun ömürlü kullanıma imkân tanımaktadır.
 • Modernizasyonlar sayesinde mevcut sisteme akıllı özellikler yüklenebilmektedir. Kaldırma hızı ve çevrimi gibi ölçekler, modernizasyonla değiştirilip iyileştirilebilir.
 • Farklı ihtiyaçlara farklı çözümler üretilerek müşteri memnuniyeti sağlanması temel prensibimizdir.
 • Erken teslimat, düşük yatırım maliyetiyle rakipleri arasında fark yaratır.
 • Gezer köprülü vinçler, yüksek teknoloji kullanılarak, dünya standartlarına uygun olarak, sağlam ve güvenirlilik esasına dayanılarak üretilmektedir.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL