5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç

VSV-MHCHEZV-5000

Teknik Bilgiler

Taşıma Kapasitesi Kg 5.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 2.7-1.0
Yürütme Hızı mt/dk 20-5
Ağırlık Kg 178
Kaldırma Motoru kw 3.0-1.0
Yürüyüş Motoru kw 0.75-0.25
Motor Hızı r/min 2880-960
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1015

5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Nedir

Vinsan Vinç Markalı Çift Zincir Donanımına sahip olan 5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinçler, 5 Ton kadar olan yükleri hassas kaldırmak için tasarlanmıştır.

Vinsan Vinç markalı monoray elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini hassas yapmasını sağlayan 5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Halatlı Tavan Vinçlerinden farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçler zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürülmüştür. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun hassas kalkış ve duruş sağlamak, hareket hızını kontrol etmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azdır.  

5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Fiyat ve Kullanım Alanları

Vinsan Vinç Markalı Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Bakım Nasıl Yapılır?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç, periyodik bakımlara tabidir. Düzenli aralıklarla şu gibi işlemler yapılmaktadır; Redüktör yağ kontrolü Elektrik panosunun tozdan arındırılması Fren ayar kontrolü Çelik halatın gres ile yağlanması Kanca emniyet mandal kontrolü yapılması Bunun yanı sıra teknik problem olması halinde tamir işlemleri de yer almaktadır.
5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Kullanım Alanları Nerelerdir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç 5 tona kadar mal kaldırılacak her alanda kullanılabilir. Ağır ve yoğun iş sektörlerinde problemsiz bir şekilde kullanılabilir. Bunlara, Maden işletmeleri, Kimya sektörü, Liman ve rıhtımlar, Hafif sanayi, Gıda sektörü, Alanları buna dahildir.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Firmalara Özel Üretilir Mi?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç farklı sektörlerde kullanılabilir. Bu nedenle firmalara göre özel şekilde imal edilebilir. Bunun için iletişime geçilerek bilgi verilmesi yeterlidir.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri Nelerdir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç sistemlerinin kanca sistemi 360 derece dönebilmektedir. Kontrol sistemi kablolu ya da kablosuz şekilde yapılabilmektedir. Bunun dışında şu gibi teknik özellikleri de yer almaktadır; Kaldırma yüksekliği: 6 mt Kaldırma hızı: 2.7/1.0 mt/dk Kaldırma motoru: 3.0-1.0 kw Motor hızı: 2880-960 r/min Bu bakımdan firmaların tüm gereksinimleri karşılanmaktadır.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinçte Hangi Güvenlik Önlemleri Alınmaktadır?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç IP55 koruma sınıfına uygun şekilde üretilmektedir. Kancasında emniyet pimleri yer almaktadır. Ayrıca aşırı yük şalteri ve manyetik fren mekanizması, vincin limitine gelindiğinde otomatik şekilde durmaktadır.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL