7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç

VSV-MHCHEZV-7500


7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Nedir

Vinsan Vinç Markalı Üç Zincir Donanımına sahip olan 7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinçler, 7.5 Ton kadar olan yükleri hassas kaldırmak için tasarlanmıştır.

Vinsan Vinç markalı monoray elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini hassas yapmasını sağlayan 7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Halatlı Tavan Vinçlerinden farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçler zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürülmüştür. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun hassas kalkış ve duruş sağlamak, hareket hızını kontrol etmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azdır.  

7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Fiyat ve Kullanım Alanları

Vinsan Vinç Markalı Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 7.500
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 1.8-0.6
Yürütme Hızı mt/dk 20-5
Ağırlık Kg 215
Kaldırma Motoru kw 3.0-1.0
Yürüyüş Motoru kw 0.75-0.25
Motor Hızı r/min 2880-960
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1200
7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Özel Üretime Sahip Mi?
Vinç sistemleri farklı sektörlerde kullanılabilir. Bu bakımdan ihtiyaçlar her firmada farklılık gösterebilir. Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç bu bakımdan firmalara göre imal edilebilmektedir.
Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Hangi Güvenlik Önlemlerine Sahiptir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç aşırı yük şalteri ve manyetik fren mekanizmasına sahiptir. Böylece otomatik şekilde limite geldiğinde durmaktadır. Bunun yanı sıra kancada emniyet pimleri de vardır.
7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Bakım İşlemleri Nasıl Yapılır?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç sistemlerinin periyodik olarak bakım işlemleri yapılmalıdır. Profesyonel ekipler, bu çerçevede şu gibi hizmetler verilmektedir; Redüktör yağ kontrolü Çelik halatın gres ile yağlanması Kanca emniyet mandal kontrolü yapılması Elektrik panosunun tozdan arındırılması Fren ayar kontrolü Bunun yanı sıra herhangi bir sebeple teknik sorun olursa, tamir işlemleri de yapılmaktadır.
7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Nerelerde Kullanılabilir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç 7.5 tona kadar mal kaldırılması gereken tüm sektörlerde yararlanılabilir. Vinç gelişmiş özellikleri nedeniyle ağır ve yoğun kullanıma uygundur. Bu çerçevede, Maden işletmeleri, Kimya sektörü, Liman ve rıhtımlar, Hafif sanayi, Gıda sektörü, İçerisinde sorunsuz şekilde kullanılabilir.
7.5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri Nelerdir?
Elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç, 360 derece dönen kanca sistemiyle malların etkili şekilde taşınmasına olanak tanır. Kontroller kablolu ya da kablosuz sistemler ile sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca şu gibi teknik özelleri de yer almaktadır; Kanca altı mesafesi: 1200 mm Enerji: 380 Volt Motor: 27880-960 r/min Kaldırma motoru: 3.0-1.0 kw Bu bakımdan verimli şekilde kullanılabilmektedir.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL