0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç

VSV-MHCHEZV-500


0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Nedir

Vinsan Vinç Markalı Tek Zincir Donanımına sahip olan 0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinçler, 500 kg kadar olan yükleri hassas kaldırmak için tasarlanmıştır.

Vinsan Vinç markalı monoray elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini hassas yapmasını sağlayan 1 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Halatlı Tavan Vinçlerinden farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçler zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürülmüştür. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun hassas kalkış ve duruş sağlamak, hareket hızını kontrol etmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azdır.  

0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Fiyat ve Kullanım Alanları

Vinsan Vinç Markalı Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 500
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 6.8-2.3
Yürütme Hızı mt/dk 20-5
Ağırlık Kg 58
Kaldırma Motoru kw 0.75-0.25
Yürüyüş Motoru kw 0.4-0.15
Motor Hızı r/min 2880-960
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 610
0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Özellikleri Nelerdir?
,5 ton elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç, kumanda sistemine sahiptir. Bu kapsamda hem kablolu hem de uzatan seçeneler sunulmaktadır. Böylece kontrol daha da kolay bir hale gelmektedir. Sahip olduğu genel özellikleri şöyledir; Kanca altı mesafesi: 610 mm Enerji: 380 Volt Motor hızı: 2880-960 r/min Yürüyüş motoru: 0.4-0.15 kw Kaldırma motoru: 0.75-0.25 kw Kaldırma yüksekliği: 6 mt Kaldırma hızı: 6.8-2.3 mt/dk Bunun yanı sıra kancalar da 360 derece dönebilmektedir. Bu nedenle kolay bir şekilde hareket edebilir. Bu özellikleri ile yoğun ve ağır işlerde de kullanılabilir.
0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Bakımı Nasıl Yapılır?
0,5 ton elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç bakımı periyodik olarak yapılmalıdır. Bu kapsamda, Redüktör yağ kontrolü, Çelik halatın gres ile yağlanması, Kanca emniyet mandal kontrolü yapılması, Elektrik panosunun tozdan arındırılması, Fren ayar kontrolü gibi işlemler gerçekleştirilir. Böylece vinçler, uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir.
0,5 Ton Elektrikli Çift Hızlı Monoray 4 Hareketli Zincirli Vinç Nerelerde Kullanılır?
0,5 ton elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç kullanım alanları oldukça geniştir. Bu kapsamda, Maden işletmeleri, Liman ve rıhtımlar, Hafif sanayi, Ağır sanayi, Atölyeler, Gıda sektörü, Kimya sektörü, Haddehane, Arıtma tesisi, Dahil pek çok yerde kullanılır.
Vinçler Her Sektöre Aynı Mı Sunulur?
0,5 ton elektrikli çift hızlı monoray 4 hareketli zincirli vinç, teknik özellik bakımından standarttır. Ancak uygulamada sektörlere göre özel çözümler sunulabilir. Müşteriler iletişime geçerek gereksinimlerini aktardıktan sonra buna göre düzenlemeler gerçekleştirilebilir.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL