10 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç

VSV-SAHEZV-10000

Teknik Bilgiler

Taşıma Kapasitesi Kg 10.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 2.7
Ağırlık Kg 300
Kaldırma Motoru kw 2x3
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1440

10 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?

Tek Zincir Donanımına sahip olan elektrikli sabit askılı zincirli vinçler, 10 tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 10 ton sabit askılı 2 hareketli halatlı tavan vinç den farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçlerin zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan Elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.

10 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

10 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

10 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?
10 ton sabit askılı zincirli vinç, bu ağırlığa kadar olan ürünleri sorunsuz bir şekilde kaldırmak üzere tasarlanmıştır. Elektrik motor mekanizması ile çalışan model 380 V gerektirmektedir. Kompakt tasarımı, pratik şekilde yararlanmanızı sağlar. Firmamız, kullanımı kolaylaştırmak üzere modeli uzaktan kumanda ile sunmaktadır. El ile kontrol böylece daha da rahat bir hale gelmektedir. Kullanıcının ihtiyacına göre biçimlendiği için kablolu ya da kablosuz şekilde olabilir. Teklif istendikten ve onaylama gerçekleştirildikten sonra, eğitimli ve uzman ekipler iş alanında kurulumu kısa sürede yapmakta ve bilgilendirmektedir. Böylece kullanıma hemen başlanabilmektedir. İş yerlerinde güvenliğe önem veren firmamız, 10 ton sabit askılı zincirli vinç modelinde güvenlik pimi ve süspansiyon bulundurmaktadır. Nesneleri taşımayı da kolay bir hale getirmek için 360 derece dönebilmektedir.
10 ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri Nelerdir?
10 ton sabit askılı zincirli vinç limanlardan madenlere kadar farklı yerlerde kullanım görebilir. Sadece hafif değil, ağır ve yoğun iş yüklerine de başarılı çözümler sunmaktadır. Tüm aksamları üst kalite olduğu için işinizi daha iyi yapmanıza olanak tanır. Vincin gövdesinde birinci sınıf alüminyum kullanıldığı için hafif bir yapıya sahiptir. Ancak içinde mevcut olan aksamlar kaliteli çelikten imal edilir. Sistem, gerekli güvenlik önlemlerine de sahiptir. Bu kapsamda ürünün ağırlık sınırına gelindiğinde, otomatik olarak aşırı yük şalteri devreye girmektedir. Güç olmasa bile yedek olarak manyetik fren mekanizması mevcuttur. Böylece vincin ani bir şekilde durması, kazaların da önlenmesi sağlanır.
10 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Kullanım Alanları Nerelerdir?
10 ton sabit askılı zincirli vinç birçok iş kolunda rahat bir şekilde kullanılabilir. Şu gibi sektörlerde bulunuyorsanız siz de yararlanabilirsiniz; Liman ve rıhtımlar Gıda sektörü Kimya sektörü Haddehane Maden işletmeleri Arıtma tesisi Hafif sanayi Ağır sanayi Atölyeler 10 ton sabit askılı zincirli vinç hakkında sorularınız bulunuyorsa iletişime geçmeniz yeterli

Ürün için pdf bulunmamaktadır

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL