3 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç

VSV-SAHEZV-3000

Teknik Bilgiler

Taşıma Kapasitesi Kg 3.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6.000
Kaldırma Hızı mt/dk 5.4
Ağırlık Kg 120
Kaldırma Motoru kw 3.0
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 845

3 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?

Tek Zincir Donanımına sahip olan elektrikli sabit askılı zincirli vinçler, 3 tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 3 ton sabit askılı 2 hareketli halatlı tavan vinç den farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçlerin zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan Elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.

3 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

3 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

3 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?
3 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir? 3 ton sabit askılı zincirli vinç, iş sektörlerinde 3 tona kadar olan eşyaların kaldırılması ve indirilmesinde yararlanılır. Sistem elektrikli motor düzeneğine bağlıdır. Bu kapsamda maksimum ağırlık sınırınca farklı nesneleri taşıyabilme kapasitene sahiptir. Kullanıcılara kolay bir kullanım imkanı sunması için kumanda modülü yer almaktadır. Bu hem kablolu hem de kablosuz olabilir ve müşterilerin ihtiyacına göre şekillendirilir. Vinç kurulduktan sonra kanca kullanılarak vinç yüke bağlanmaktadır. Ürünümüz bu noktadan sonra güvenli bir kullanım olanağı tanımaktadır. 360 derece dönmesi rahatça hareket etmesini sağlarken, emniyet pimi ve süspansiyon problem yaşanmasına karşı çözüm sunmaktadır. Bunlarla sınırlı kalmadan gereksinime ve kullanım biçimine göre farklı frekansları invertör kullanarak dönüştürebilmektedir.
3 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri
3 ton sabit askılı zincirli vinç tüm iş kollarına uygundur. Yoğun ve uzun çalışmalar da sorunsuz bir kullanım tecrübesi teklif etmektedir. Sonsuz dişli şanzımanı kullanan kompakt modeli, verimi en üst seviyeye çıkartır. Dayanıklılığı arttırmak amacıyla üründe birinci sınıf çelik malzemeden imal edilen metal aksamlar yer almaktadır. Sahip olduğu sistem aşırı yük şalteri, vinç limite geldiği zaman otomatik olarak durmaktadır. Eğer güç herhangi bir sebeple devre dışı kalmışsa, manyetik fren mekanizması da mevcuttur. Böylece kazayı önlemek için bir şekilde durma sağlayarak güvenli bir çalışma ortamı sunmaktadır. Sahip olduğu motor kontrol donanımları, gövdeyle termo plastik pano içindedir. Ürünün kaldırma hızı dakikada 5.4 metre olup kaldırma motoru 3.0 kW ile çalışmaktadır. 380V enerji gerektirmekte olup 50 Hz gücündedir. Kaldırma yüksekliği ise 6000 metreye kadardır.
3 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Kullanım Alanları
3 ton sabit askılı zincirli vinç pek çok alanda verimli bir şekilde kullanılabilir. Bunların içerisinde şunlar da yer almaktadır; Maden işletmeleri Liman ve rıhtımlar Gıda sektörü Kimya sektörü Haddehane Arıtma tesisi Hafif sanayi Ağır sanayi Atölyeler Bu bakımdan 3 tona kadar ağırlık kaldırılması gerekiyorsa güvenle tercih edilebilir.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL