5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç

VSV-SAHEZV-5000


5 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?

Tek Zincir Donanımına sahip olan elektrikli sabit askılı zincirli vinçler, 5 tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 5 ton sabit askılı 2 hareketli halatlı tavan vinç den farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçlerin zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan Elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.

5 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

5 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 5.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6.000
Kaldırma Hızı mt/dk 2.7
Ağırlık Kg 154
Kaldırma Motoru kw 3
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1030
5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?
5 ton sabit askılı zincirli vinç söz konusu limite kadar ağırlıkları kaldırmak için kullanılır. Bu yönüyle günümüzde yararlanıldığı pek çok alan vardır. Sistemin çalışma mekanizması elektrikli motor mekanizmasına bağlıdır. Kullanıcıların memnun kalması ve işlerini daha pratik bir şekilde yapabilmesi amacıyla kumanda sistemi mevcuttur. Bu ihtiyaca göre şekillendiği için kablolu ya da kablosuz şekilde olabilir. Kurulum işlemleri profesyonel ekipler tarafından yapıldıktan sonra kanca ile yükler bağlanmakta, son kontrolleri yapıldıktan sonra kullanılmaktadır. Firmamız bu noktada size güvenli çözümler sunmaktadır. Ürünlerimiz emniyet pimi ve süspansiyona sahip olduğu için endişe etmeden yararlanmanıza imkan sunar. Bunun yanı sıra 360 derece dönebilmesiyle hareket özgürlüğü tanır. Böylece işi daha hızlı yapmanız sağlanır.
5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri
5 ton sabit askılı zincirli vinç firmamız tarafından farklı iş kollarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Dolayısıyla sadece hafif değil, yoğun iş yüklerinde de sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Sistemde motor ekseni, motor eksenine dik olarak dişli şanzımandan yararlanılır.f Kompakt yapısıyla pek çok kolaylık sağlar. Firmamız hafif bir yapı sunabilmek için vinç gövdesini yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan imal etmektedir. Ancak iç aksamları çelik malzemeden imal edilerek sizlere sunulur. IP 55 koruma sınıfına göre olduğundan başarılı ve güvenilir çözümler sağlar. İş yerlerinde güvenliğe önem veren firmamız aşırı yük şalteri ile sistemin limite geldiğinde otomatik şekilde durmasına yardımcı olmaktadır. Ancak güç yoksa manyetik fren mekanizması da devreye girerek ani durma sağlamaktadır. Bu sayede kazaları da önlemek hedeflenir. Modelimiz 6000 metreye kadar kaldırabilmekte olup dakika 2.7 metre yükseltebilmektedir. Kaldırma motoru 3 kW ile çalışmakta olup enerjisi 380 V’dir.
5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nerede Kullanılır?
5 ton sabit askılı zincirli vinç geniş bir kullanım alanına sahiptir. Örnek olarak içlerine şunlar dahildir; Maden işletmeleri Liman ve rıhtımlar Gıda sektörü Kimya sektörü Haddehane Arıtma tesisi Hafif sanayi Ağır sanayi Atölyeler Eğer iletişime geçerseniz, size sunduğumuz modern çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL