7.5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç

VSV-SAHEZV-7500


7.5 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?

Tek Zincir Donanımına sahip olan elektrikli sabit askılı zincirli vinçler, 7.5 tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 7.5 ton sabit askılı 2 hareketli halatlı tavan vinç den farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçlerin zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan Elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.

7.5 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

7.5 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 7.500
Kaldırma Yüksekliği mt 6.000
Kaldırma Hızı mt/dk 1.8
Ağırlık Kg 260
Kaldırma Motoru kw 3
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1440
7.5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?
7.5 ton sabit askılı zincirli vinç geniş bir iş kolunda ağırlıkları kaldırmak için yararlanılır. Elektrik motor mekanizması ile çalışmakta olup kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle verimli bir şekilde kullanıma yardımcı olur. Çalışma esnasında kullanıcıların memnun olabilmesi için kumanda modülü vardır. Böylece el ile kontrolün daha kolay ve pratik olması amaçlanmaktadır. Gereksinimlere göre şekillenebildiği için uzaktan ya da yakından kumanda şeklinde olabilir. Sipariş ardında kurulum, uzman ve eğitimli ekipler tarafından gerçekleştirilir. Gerekli bilgilendirmeler ardından kullanıma hazırdır. Kanca ile yükler bağlanıp güvenlik kontrolleri sağlandıktan sonra, başarılı bir şekilde kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Firmamız bunu üst seviye güvenlik önlemleri ile birleştirerek size sunmaktadır. Bu çerçevede 7.5 ton sabit askılı zincirli vinç 360 derece dönebilmektedir. Böylece kullanım daha da kolay, pratik hale getirilmektedir. Aynı zamanda süspansiyon ve emniyet pimi de iş yerlerinde güvenliğe yönelik olarak mevcuttur.
7.5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Özellikleri
7.5 ton sabit askılı zincirli vinç her iş kolunda başarılı bir şekilde kullanılır. İş yükü ister hafif isterse ağır olsun büyük bir kolaylık sağlar. Sonsuz dişli şanzıman kullanıldığı için verimliliği üst seviye çıkartır. Model, size hem kaliteli hem de hafif bir şekilde sunulmaktadır. Bu çerçevede vinç gövdesi yüksek kaliteli olan alüminyumdan üretilmektedir. İçinde yer alan parçalar ise birinci sınıf çelik malzemedir. Ayrıca IP 55 koruma sınıfına göre uygundur. Bunun yanı sıra güvenlik önlemleri de sistemde mevcuttur. Ağırlık limitine gelindiği zaman aşırı yük şalteri otomatik devreye girerek çözüm sunmaktadır. Bunun yanı sıra gücün olmadığı durumlar da hesaba katılarak manyetik fren mekanizması da kullanılmaktadır.
7.5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Kullanım Alanları
7.5 ton sabit askılı zincirli vinç kullanım alanları oldukça geniştir. Günümüzde şu gibi sektörlerde başarılı bir şekilde kullanılabilir; Maden işletmeleri Arıtma tesisi Hafif sanayi Ağır sanayi Atölyeler Liman ve rıhtımlar Gıda sektörü Kimya sektörü Haddehane Modelimiz bunların hepsinde verimli bir kullanım sunmaktadır.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL