0,5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç

VSV-SAHEZV-500


500 Kg Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?

Tek Zincir Donanımına sahip olan Elektrikli sabit askılı zincirli vinçler, 500 kg kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 500 kg sabit askılı 2 hareketli halatlı tavan vinç den farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçlerin zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan Elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.

500 Kg Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

500 Kg Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 500
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 7.1
Ağırlık Kg 34
Kaldırma Motoru kw 0,75
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 600
0,5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?
Sabit askılı zincirli vinç, 500 kilograma kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır. Tek zincir donanımına sahip olup yükleri kaldırma ve indirme için elektrikli motor düzeneğine bağlıdır. Kaldırma makarası yardımıyla aşağı ve yukarı yönlü hareket etmeye olanak tanır. Manuel kontrolü daha kolay hale getirebilmek için kumandadan yararlanılır. Kablolu ve uzaktan kumanda seçenekleri ayrı şekilde sunulmaktadır.
0,5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Ne Kadar Ağırlık Taşıyabilir?
Sabit askılı zincirli vinç, 500 kilograma kadar olan ağırlıkları taşıyabilir. Uzun ve yoğun çalışmalar için uygun olup kompakt yapısında motor eksene makara eksenine dik şekilde, sonsuz dişli şanzımanından yararlanılır. Tüm aksamları çelik malzemeden imal edildiği için birinci sınıf kaliteye sahiptir. IP-55 koruma sınıfına uygun olan sunulur. Aşırı yük limit şalteriyle indirme-kaldırma esnasında son noktaya gelindiğinde otomatik olarak motorun durmasını sağlar.
0,5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Hangi Alanlarda Kullanılır?
Sabit askılı zincirli vinç kullanım alanları oldukça geniştir. Bu sektörlerden bazıları aşağıda olduğu gibidir; Limanlar Rıhtımlar Maden işletmeleri Hafif sanayii Ağır sanayii Atölyeler Gıda sektörü Kimya sektörü Haddehane Arıtma tesisleri Sabit askılı vinçlerin kullanım alanı değiştikçe gereksinime göre gerekli değişiklikler yapılabilir.
0,5 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nasıl Kullanılır?
Sabit askılı zincirli vinç, profesyonel operatörler tarafından kullanılır. Öncelikle destek sistemine veya tavana bağlantı kancası yerleştirilir. Bu sayede üst kancasını takma imkanı bulunur. Ardından da kaldırma kancası monte edilir. Sistemin güvenli olduğu teyit edildikten sonra, yük dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir. Son olarak da isteğe göre sarma işlemi uygulanır. Böylece yalnızca zinciri çekerek vinci kullanmak kalır.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL