1 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç

VSV-SAHEZV-1000


1 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?

Tek Zincir Donanımına sahip olan elektrikli sabit askılı zincirli vinçler, 1 tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 1 ton sabit askılı 2 hareketli halatlı tavan vinç den farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçlerin zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan Elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.

1 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

1 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 1.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6.000
Kaldırma Hızı mt/dk 6.6
Ağırlık Kg 64
Kaldırma Motoru kw 1.5
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 650
1 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?
abit askılı zincirli vinç, 1 tona kadar olan yükleri kaldırmak üzere özel şekilde çalışmaktadır. Yükleri kaldırma ve indirme için elektrikli motor düzeneği ile çalışmaktadır. Kaldırma makarası, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirmesini yapan cihazlardan farklıdır. Burada el ile rahat bir şekilde kontrol edilebilmesi için kumandadan yararlanılır. Bunun yanı sıra Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta olan, kumanda ya da uzaktan kumanda ile yararlanılabilir. Yükler kanca yardımıyla bağlanmakta olup süspansiyonlu, 360 derece dönebilen yapıdadır. Ayıca emniyet pimi de yer aldığı için tam anlamıyla güvenlidir.
Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri Nasıl?
Sabit askılı zincirli vinç, yapısı gereği uzun ve yoğun çalışmalar sorunsuz bir kullanım avantajı sağlar. Kompakt yapısı, motor eksenine dik şekildedir. Sonsuz dişli şanzımanı kullanan modelde yüksek kaliteli alüminyum kullanılmıştır. Bu nedenle hem dayanıklı hem de hafif bir yapıya sahiptir. IP 55 koruma sınıfına uygun olup gereli tüm güvenlik önlemlerine sahiptir. Aşırı yük limit şalteri, indirme-kaldırma esnasında son noktaya gelindiğinde otomatik durma sağlar. Manyetik fren mekanizması da güç kaybı olduğunda devreye girer. Böylece ani bir şekilde durmaya olanak tanır. Motor kontrol donanımları ise gövdeyle tüm plastikten pano içinde bulunmaktadır.
Sabit Askılı Zincirli Vinç Nelerde Kullanılabilir?
Sabit askılı zincirli vinç, iş dünyasında geniş bir kullanıma sahiptir. 1 tona kadar ağırlık kaldırılması gerekiyorsa, Maden işletmeleri, Liman ve rıhtımlar, Hafif sanayi, Ağır sanayi, Atölyeler, Gıda sektörü, Kimya sektörü, Haddehane, Arıtma tesisi, Gibi alanlarda yararlanılabilir. Modern ve teknolojik tasarımı ile profesyonel çözümlere ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL