2 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç

VSV-SAHEZV-2000


2 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir?

Tek Zincir Donanımına sahip olan elektrikli sabit askılı zincirli vinçler, 2 tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 2 ton sabit askılı 2 hareketli halatlı tavan vinç den farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçlerin zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan Elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.

2 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

2 Ton Elektrikli Sabit Askılı Zincirli Vinç Fiyat ve Avantajları

Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 2.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6.000
Kaldırma Hızı mt/dk 6.6
Ağırlık Kg 115
Kaldırma Motoru kw 3.0
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 800
2 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nedir ve Ne İşe Yarar?
2 ton sabit askılı zincirli vinç, bu ağırlığa kadar olan ürünleri kaldırmak ve taşımak için kullanılmaktadır. Elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışarak, farklı yüklerin kaldırma ve indirmesini gerçekleştirir. Kolay bir kullanım imkanı sunabilmek için kumanda sistemi yer almaktadır. Kablolu ya da kablosuz kumanda seçenekleri ile sorunsuz bir şekilde kullanımı gerçekleştirilebilir. Sistemin kullanılması, kanca yardımıyla vincin yüke bağlanması ile gerçekleştirilmektedir. Size sunduğumuz bu modeller emniyet pimli, süspansiyonlu ve 360 derece dönebilme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle sorunsuz bir şekilde kullanıma yardımcı olur. Kullanım yeri ve şekline göre ürün, çeşitli frekanslarını invertör ile dönüştürülebilir. Yükün taşınması esnasında gerilim ve aşınma düşük seviyededir.
2 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Teknik Özellikleri
Eğer uzun ve yoğun çalışan bir iş koluysanız, 2 ton sabit askılı zincirli vinç bu yoğunluğa ayak uydurabilecek özelliklere sahiptir. Kompakt yapısı ile verimli bir kullanım sunan model, sonsuz dişli şanzıman bulundurmaktadır. Sistem kaliteli çelik malzemeden imal edilmiş metal malzemelere sahiptir. Bu nedenle tam anlamıyla güvenli bir kullanım deneyimi kazandırmaktadır. Motor kontrol donanımları, gövde ile bütün termo plastikten pano içinde mevcuttur. Sistem aşırı yük limit şalterine sahip olması sebebiyle, limitine gelindiğinde otomatik olarak durarak kazaları önlemektedir. Eğer güç kabı olursa, aynı şekilde manyetik fren mekanizması vardır. Bu durumda devreye girerek, ani bir şekilde frenleme yapmaktadır. Cihazın kaldırma motoru 3.0 kW olup motor hızı 1440 r/min’dir. Dakikada kaldırma hızı ise 6.6’dır.
2 Ton Sabit Askılı Zincirli Vinç Nerelerde Kullanılabilir?
2 ton sabit askılı zincirli vinç günümüzde pek çok alanda kullanılabilir. Aralarında, Maden işletmeleri, Liman ve rıhtımlar, Hafif sanayi, Ağır sanayi, Atölyeler, Gıda sektörü, Kimya sektörü, Haddehane, Arıtma tesisi, Dahil pek çok yer vardır. Eğer iletişime geçerseniz, sistemlerimizden hemen yararlanabilirsiniz.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL