3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç

VSV-MHEZV-3000

Teknik Bilgiler

Taşıma Kapasitesi Kg 3.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 4.4
Yürütme Hızı mt/dk 11
Ağırlık Kg 152
Kaldırma Motoru kw 3
Yürüyüş Motoru kw 0.75
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Faz Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 930

3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Nedir

Vinsan Vinç Markalı Tek Zincir Donanımına sahip olan 3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinçler, 3 Tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Vinsan Vinç markalı monoray elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 3 Ton Elektrikli Monoray 4 Hareketli Halatlı Tavan Vinçlerinden farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçler zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.  

3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Fiyat ve Kullanım Alanları

Vinsan Vinç Markalı Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Ne İşe Yarar?
3 ton elektrikli 4 hareketli monoray zincirli vinç iş yerlerinde bu ağırlık oranına kadar nesneleri kaldırmak ve indirmek için tasarlanır. Günümüzde sadece hafif yüklerde değil aynı zamanda uzun ve yoğun işlerde de faydalanılabilir. Kompakt bir yapı ile tasarlanan bu ürünler sonsuz dişli şanzıman bulundurmaktadır. Her ne kadar standart olsa da farklı sektörlerde firmaların gereksinimleri göz önünde bulundurulur. Bu nedenle farklılıklar yer alabilir.
3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Teknik Özellikleri
3 ton elektrikli 4 hareketli monoray zincirli vinç alaşımlı alüminyum gövdeye sahiptir. Bu nedenle hafif bir yapısı vardır. Buna karşılık içerisinde bulunan mekanizmalar birinci sınıf çelik malzemeden imal edilen metal parçalardır. Bu bakımdan hem hafif hem de dayanıklı bir yapısı mevcuttur. Elektrikli motor 380 volt gücünde olup kaldırma motoru 3 kW gücündedir. Yürüyüş motoru ise 0.75 kW'dir. Firmamız kullanıcılara kolaylık sağlaması adına hem kablolu hem de kablosuz kumandalar sunmaktadır. İş yerlerinin gereksinimlerine göre herhangi biri tercih edilebilir.
3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Güvenli Mi?
3 ton elektrikli 4 hareketli monoray zincirli vinç gerekli güvenlik önlemlerine sahip bir şekilde sizlere sunulmaktadır. IP 55 koruma sınıfına göre olup aşırı yük limit şalteri mevcuttur. Bu sayede kullanım sırasında vincin indirme kaldırma son noktasına gelindiğinde, otomatik biçimde durmaktadır. Firmamız bunun yanı sıra manyetik fren mekanizmasına da sahiptir. Bu güç kesildiği zaman devreye girmekte, bu sayede iş yerlerinde potansiyel kazaların önüne geçmektedir. Aynı zamanda kaça sistemi de güvenlik pimine ve süspansiyon bulundurmaktadır.
3 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Nerede Kullanılabilir?
3 ton elektrikli 4 hareketli monoray zincirli vinç kimya sektöründen gıdaya sektörüne, maden işletmelerinden rıhtımlara kadar pek çok yerde kullanılabilir.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL