5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç

VSV-MHEZV-5000


5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Nedir

Vinsan Vinç Markalı Çift Zincir Donanımına sahip olan 5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinçler, 5 Tona kadar olan yükleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

Vinsan Vinç markalı monoray elektrikli zincirli vinçler Uzun ve yoğun çalışmalar için uygundur. Kompakt yapısında, motor ekseni makara eksenine dik olarak sonsuz dişli şanzımanı kullanılır. Vincin gövdesi hafif aynı zamanda sağlam yüksek kaliteli alaşımlı alüminyumdan üretilmiştir. Hepsi yüksek kaliteli döküm, çelik malzemeden imal edilmiş metal aksamlar, IP 55 koruma sınıfına uygundur. Elektrikli taşıyıcı motor kontrol donanımları gövde ile bütün termo plastikten pano içerisinde yer alan yer almaktadır. Aşırı yük limit şalteri sayesinde indirme ve kaldırma sırasında son noktaya geldiğinde otomatik olarak motorun durmasını zincirlerin zarar görmemesini sağlar. Manyetik fren mekanizması sayesinde güç kaybı durumunda cihaz devreye girerek ani frenleme sağlar. Zincir Toplama Çantası Zincir inmesi sırasında kaldırma zincirlerinin toplanmasını sağlayan hafif ve dayanıklı donanımdır.

5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Teknik Özellikleri

Yükleri kaldırma ve indirmek için elektrikli motor düzeneğine bağlı olarak çalışır. Kaldırma makarası yardımıyla, üstüne sarılı zincirin yükleri yukarı ve aşağı yönlü kaldırma ve indirme hareketini yapmasını sağlayan 5 Ton Elektrikli Monoray 4 Hareketli Halatlı Tavan Vinçlerinden farklı cihazlardır. El ile kolay kontrol edilebilmesini sağlamak için kumanda ile birlikte kullanılır. Kaldırma yüksekliğine paralel uzunlukta kablolu kumanda veya uzaktan kumanda seçenekleri kullanılabilir.

Elektrikli Zincirli Vinçler zincir sonlarında yer alan kanca yardımı ile yüklere bağlanır. Zincirli vinç kancaları süspansiyonlu, 360° dönebilme kabiliyetine sahip ve emniyet pimlidir. Kullanım şekline ve yerine göre farklı seçeneklere sahip olan elektrikli zincirli vinçler çeşitli frekanslarını invertör yardımı ile dönüştürebilir. Elektrikli şaryo ve kaldırma motorunun yumuşak kalkış ve duruş sağlamak hareket hızını değiştirmek için kullanılır. Böylece yükün taşınması sırasındaki sarsıntı mekanik gerilim ve aşınma azalır.  

5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Fiyat ve Kullanım Alanları

Vinsan Vinç Markalı Elektrikli zincirli vinçler üzerlerinde kullanım ve ihtiyaca göre düzenleme ve değişikli yapılabilir. Bu ürünler özel tür tamamlayıcı bir çeşit yük kaldırma ekipmanı olarak ta kullanılabilir. Pergel vinçler, portal vinçler, gezer köprülü vinçler, yük asansörleri zincirli vinçlerin birlikte kullanıldığı ürünlerdir. Kullanım alanları maden işletmeleri, liman ve rıhtımlar, hafif ve ağır sanayi, atölyeler, gıda ve kimya sektöründe, haddehanelerde, Arıtma tesisleri ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Taşıma Kapasitesi Kg 5.000
Kaldırma Yüksekliği mt 6
Kaldırma Hızı mt/dk 2.7
Yürütme Hızı mt/dk 11
Ağırlık Kg 178
Kaldırma Motoru kw 3.0
Yürüyüş Motoru kw 0.75
Motor Hızı r/min 1440
Faz Adet 3
Enerji Volt 380
Frekans Hz 50
Kanca Altı Mesafesi mm 1015
5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Ne İşe Yarar?
5 ton elektrikli 4 hareketli monoray zincirli vinç 5 tona kadar mal taşıması gereken iş yerlerine çözümler sunmaktadır. Bu modeller, yoğun ve ağır çalışma koşullarına uygun bir şekilde imal edilmektedir. Böylece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kompakt bir yapı ile tasarlanan vinç sonsuz dişli şanzımanı bulundurmaktadır. Firmamız kullanımı daha kolay hale getirebilmek için hem kablolu hem de uzaktan kumandalar sunmaktadır. Her vinç, firmaların ihtiyaçlarına özel bir şekilde tasarlanır.
5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç’in Sahip Olduğu Teknik Özellikler Neler?
5 ton elektrikli 4 hareketli monoray zincirli vinç kullanım deneyimini en üst seviyeye çıkartmak için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Sahip olduğu bazı temel özellikler şöyledir; Enerji: 380 Volt Gövde: Alaşımlı Alüminyum İç aksamlar: Metal Kaldırma motoru: 3.0 kW Yürüyüş motoru: 0.75 kW Kanca altı mesafesi: 1015 mm Firmamız kullandığı tüm ürünlerde birinci sınıf maddeleri tercih etmektedir.
5 Ton Elektrikli 4 Hareketli Monoray Zincirli Vinç Ne Kadar Güvenli?
5 ton elektrikli 4 hareketli monoray zincirli vinç, IP 55 koruma sınıfına uygun olduğu için endişe etmeden kullanılması mümkündür. Bunun yanı sıra ek önlemler de alınmıştır. İşlemler esnasında son noktaya gelindiği zaman aşırı yük limit şalteri devreye girmekte böylece otomatik olarak durmaktadır. Bunun dışında ekstra koruma önlemleri de yer almaktadır. Güç kaybı olması durumunda, manyetik fren mekanizması da devreye girmektedir. Böylece yine ani bir şekilde motorun durmasını sağlamakta, zincirlerin zarar görmesini engellemektedir. Zincir toplama çantası da zincirler inerken toplanmasına yardım etmektedir. Kancada ayrıca süspansiyon ve güvenlik pimi de vardır.

Ürün için pdf bulunmamaktadır

    İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yap

1 2 3 4 5
Yorumunuz alınmıştır. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken hata oluştu.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL