Açık Tip Engelli Asansörü

VSV-EPAT-300

Teknik Bilgiler

Teknik Bilgi belirtilmemiş

Açık Tip Engelli Asansörü Nedir?

İnsan yaşamının çeşitli alanlarında yaşanan sorunların çözümü için farklı alet, ekipman ve makineler geliştirilmektedir. Bu makineler ile yaşanan sorun giderilirken zaman ve harcanan kuvvet açısından büyük derecede kazanım sağlayarak sorunları çözmektedir. Yük taşımanın ve ulaşımın daha pratik ve kolay olması için vinç ve asansör sistemleri geliştirilmiştir. Açık tip engelli asansörü de bunlardan birisidir.

Açık Tip Engelli Asansörü Nedir?

Açık Tip Engelli Asansörü; engellilerin kullanımı için tasarlanmış ve makine dairesi olmadan çalışabilen bir bir asansör çeşididir. Kuyu tipi kapalı bir asansör kabini olmadan geliştirilmiştir. Asansör sisteminde bulunan yarım boy kabin eklenerek oluşturulmuş bir asansör çeşididir. Engellilerin kot farkı olan alanlara kolaylıkla ulaşabilmesi için pratik bir kullanım imkanı sunan asansör çeşididir.

Açık Tip Engelli Asansörü Kullanım Alanları

Asansörler iki farklı kot farkına sahip olan alanlar arasında ulaşımı sağlayan makinelerdir. Asansörler hareket kabiliyeti kısıtlı olan engelliler için tamamen pratik bir çözüm sunmaktadır. Bu nedenle de engellilerin ulaşım sağlaması gereken tüm yaşam alanlarında asansörler etkili olarak kullanılmaktadır. Açık Tip Engelli Asansörü daha çok kısa mesafe ve küçük yüksekliklerde kapalı tip asansörüne gerek kalmayan alanlarda kullanılmaktadır. Başlıca Açık Tip Engelli Asansörü kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 •  Dubleks Daireler, Villalar,

 •  Restoranlar, Kafeler, Tiyatro, Opera, Konferans Salonu,

 •  Müzeler, Okullar, Hastaneler,

 •  Metro İstasyonları, İş Merkezleri, Eski Binalar,

 •  Alt Veya Üst Geçitler, Alışveriş Merkezleri vb.

Açık Tip Engelli Asansörü Özellikleri

Asansörler kullanım alanları ve kullanım amaçlarına hizmet ederek maksimum verimlilik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Açık Tip Engelli Asansörleri engellilerin günlük yaşamını kolaylaştıran ve engelsiz bir şekilde yaşamalarını sağlayan bir makinedir. Açık Tip Engelli Asansörü özellikleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

 • Daha çok büyük asansör gerektirmeyen kullanım alanlarına özel tasarlanmıştır,

 • Engellilerin kolay kullanımını sağlayacak teknik ve mekanik donanıma sahiptir,

 • Yarım boy kabin kullanılarak üretilmiştir,

 • Güvenlik kullanım ekipmanları ile güçlendirilmiştir,

 • Ergonomik yapıya sahiptir.

Açık Tip Engelli Asansörü Çeşitleri

Asansörler hem yük taşımacılığında hem de insan ulaşımında kullanılan makinelerden birisidir. Kullanım alanı ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklı özelliklere sahip asansör çeşitleri geliştirilmiştir. Bu çeşitlilik sayesinde kullanıcı ihtiyacına uygun olan asansör çeşidini kolayca bulabilmektedir. Açık Tip Engelli Asansörü Çeşitleri kullanım alanı kullanım yoğunluğuna ve alan özelliklerine göre oluşturulmaktadır.

Açık Tip Engelli Asansörü Fiyatları

Her asansör çeşidi farklı üretim sürecinden geçerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu nedenle de Açık Tip Engelli Asansör Fiyatları asansörlerin sahip oldukları özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bu farklılığın nedeni ise her asansörün sahip oldukları özellikleri oluştururken üretim maliyetlerinin farklı olmasıdır. İlgilendiğiniz ürünle ilgili net bir fiyat bilgisi alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

Açık Tip Engelli Asansörü Seçimi

Doğru engelli asansörü seçimi kullanım alanı ihtiyaçlarının en etkili şekilde giderilmesi için son derece önemlidir. Açık Tip Engelli Asansörü Seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

 •  Öncelikle asansör kullanım alanı incelenerek ihtiyaçlar belirlenmelidir.

 •  Bu ihtiyacı karşılayacak engelli asansörü özellikleri belirlenmelidir.

 •  Belirtilen özellikleri taşıyan ve kullanım alanı ihtiyacına cevap verecek asansörler karşılaştırılarak, en uygun olanı seçilmelidir.

 •  Açık Tip Engelli Asansörü alışverişinde güvenilir ve kaliteli hizmet sunan firma ile çalışmaya özen gösterilmelidir.

Bu hususlara dikkat edildiğinde ise kullanım alanına ve ihtiyaçlara uygun en verimli açık tip engelli asansörü seçimi en etkili şekilde yapılabilir.

 

İçerikler düzenleniyor

Ürün için pdf bulunmamaktadır

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Mavi Sk. No:21 İç Kapı No:1 Tuzla/İSTANBUL