Ağır Yük Taşıma ve Domuz Arabaları

Ağır Yük Taşıma ve Domuz Arabaları

Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte daha kaliteli ve daha konforlu bir yaşam sürmek için çeşitli araç ve gereçler üretilmiştir. Ağırlığı fazla olan malzeme ve ürünlerin taşınması ise her zaman zor ve zahmetli bir iş olmuştur. Ağır yüklerin daha pratik ve güvenli bir şekilde taşınması yaşamın her alanında önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu nedenle de teknolojiden faydalanılarak çeşitli araçlar geliştirilmiştir. Bu araçlardan birisi de ağır yük taşıma arabası olarak tanımlanan araçlardır.

Ağır Yük Taşıma ve Domuz Arabası yüklenen ağır yüklerin tekerlekler ve sahip olduğu mekanizma yardımı ile taşınmasını sağlayan araçlardır. Tamamen yük taşımanın daha konforlu ve daha pratik biçimde yapılması için tasarlanmıştır.

Ağır Yük Taşıma ve Domuz Arabası Özellikleri

 1. Ağırlığı fazla olan ve insan gücü ile taşınması zor ya da imkânsız olan eşya ve malzemelerin taşınabilmesi için tasarlanmış ürünlerdir.
 2. Genellikle çok sayıda bulunan tekerleri ile ağırlık dengesini sağlar ve taşımanın daha iyi yapılmasında etkili olurlar.
 3. Özel üretim olan tekerlekleri uzun süre yüksek performans ile çalışma özelliği kazandırmaktadır. Ayrıca taşımacılığın yapıldığı yüzeylerde hasar ya da iz oluşumu önlenmiş olur.
 4. Profil yüksekliğinin düşük tutulması ile yüksek oranda çok yönlü hareket etme özelliği kazandırılmıştır.
 5. Büyük kafa/ ön kısım ve iki yan kısım olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Ön kısım ağırlığın yarısını kaldırma kuvvetine sahip olarak geliştirilmiştir. Yan kısımlar ayrı ayrı kontrol edilebileceği gibi birlikte de kontrol edilebilmektedir.
 6. Farklı ağırlık kapasitesinw sahip olacak şekilde tasarlanmış çeşitleri bulunmaktadır.
 7. Yön hareketlerinin yapılabilmesi için mekanizmada kollu kısım yer almaktadır.

Ağır Yük Taşıma ve Domuz Arabası Kullanım Alanları

Ağırlığı fazla olan eşya ve malzemelerin kullanıldığı, üretildiği ve taşındığı tüm alanlar Ağır Yük Taşıma ve Domuz Arabası kullanım alanları dahilinde yer almaktadır. Hemen hemen her iş alanında ağır yük arabaları kullanılabilir.

Ağır Yük Taşıma ve Domuz Arabası Kullanım Avantajları

 1. Yapılacak taşıma işleminin pratik ve kısa sürede yapılmasında etkili olmaktadır.
 2. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına göre çalışma alanı oljşumunu destekler.
 3. Az enerji çok iş yapma imkanı sunar.
 4. İş hızı, kalitesi ve verimliliği artırmak ile birlikte maliyetin düşmesinde son derece etkili olmaktadır.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Peker Sk. No:21/A Tuzla/İSTANBUL