Zincirli Vinç

Zincirli Vinç Nedir?

Elektrikli zincirli vinçler metal kirişler üzerinde çalışan manuel veya elektrikli şaryo ve kanca yardımıyla yüklerin güvenli bir şekilde hareket ettirilmesini sağlar. Metal kirişler haricinde yine şaryo yardımı ile pergel vinç, portal vinç, gezer köprülü vinç vb. yapılar ile birlikte de çalışabilmektedir ve ayrıca farklı ve özel tasarım konstrüksiyonlar la da kullanılabilirler.

Zincirli vinçler özel tasarımları ve kompakt yapıları sayesinde az yer kaplar dar ve zorlu alanlarda kolay kullanım olanağı sağlar. Ts En 150 9001:2008 Standartlarına uygun üretilen, endüstrilerin bu ekonomik ve güvenilir, teknik olarak yenilikçi gizli kahramanlarıdır.

Şanzıman

Alüminyum alaşımlı dış yapıya sahip yapısıyla sağlıklı ısı dağılımı sağlarlar. Isıl işlem görmüş redüksiyon dişlisi, rulmanları ve çelik tekerler yüksek kaliteli olarak tasarlanmıştır.

Kendin Frenli Elektrik Motoru

Tek ve iki hızlı yapılar için uygun olarak tasarlanmış olan konik yapılı askenkon frenleme sistemi; eksenel hareketli bu ürünler için güvenilir frenleme sağlar.

Zincir

Isıl işlem uygulaması ve galvanizlemeden geçmeli ve yağmur, deniz suyu, kimyasal ortam korozyonunda güvenle kullanılır. Vinç zincirlerinin  dinamik çalışma direnci 80 kg/mm2 %10 dan fazla olmamak üzere esnekliğe sahiptir. Tek donam da taşıma yükleri 2000 Kg olarak hesaplanır. Taşıma ağarlığına göre vinçler ile birlikte yapıları değişir ve donam sayıları artar.

Yük Zincir Dişlisi

Beş cepli ısıl işlemden den geçmiş yapıya sahiptir. Motordan mil aracılığı ile iletilen kuvvetin aktarımını sağlayarak yükün güvenle kaldırılmasını sağlar

Zincir Kılavuzu (Yerleştirici/Sökücü)

Zincir kılavuzu ham kaldırma hem de indirme esnasında, hem ceplerin içinde hem de dışında zincir bağlantılarını yerleştirmek ve sökmek için kullanılır.

Yük Kanca Bloğu

Emniyet mandallı yaylı yük kancaları yüksek mukavemetli çelikten dökme olarak imal edilmekte ve taşıcı rulman üzerinde zincir ve yüklerin geniş kesitli çelikten pimler vasıtası ile bağlantısını ve taşınmasını sağlar. Kanca blokları cepli yapısıyla zincir koruması sağlayan dökme alüminyumdan imal edilmişlerdir.

Zincir Durdurma

Zincir durdurma anahtarı zincirlerin için çıkış bölümlerine şok emici aksamlarının yardımıyla kaldırma ünitesinin hareketini sağlayan çelik döküm ürünlerdir.

Zincir Kutusu

Plastik, naylon ve çelikten üretilebilirler. Zincirli vinç üzerinde kullanılan zincir miktarı yani kaldırma yüksekliğine ve taşıma zincirinin yapısına göre ebatları değişiklin göstermektedir. Zincirlerin inen bölümlerini toplayan parçadır.

Aşırı Yük Limit Switch Cihazı

Elektrikli Zincirli Vinçlerin standart taşıma yükünü %20 oranında aşması halinde devreye girerek yükün ve çevrenin güvenliğini sağlayan cihazdır.

Dengeleyici (Tek Zincirli İndirme Vinçleri)

Dengeleyici kavrama cihazına bağlanmıştır ve kaldırma ünitesinin dengesini sağlar. Kavrama hareketi esnasında oluşan ısıyı emer.

Zincirli Vinç Freni

Bir fan sistemi tarafından yoğun çalışma durumda yaşanacak ısınmanın önüne geçebilmesi için korunan 3 ayrı boyutta montaj edilebilen fren pabucu ve yapısı sayesinde sağlanır. En zorlu koşullarda bile performans veren bu ürünlerin yüzey eğimlerinin ve balataların manyetik alan aralıklarının doğru ayarlanması gerekmektedir.

Mesafe Limit Switch Cihazı

Zincir donam sayısı fark etmeden standart donanım ekimannı olarak tüm elektrikli zincirlerde bulunun mesafe limit switcleri yüklerin aşağı yukarı yönlü hareketler sırasında zincirin sıkışmasını veya zorlanmasını engelleyerek zincir ve yükün güvenliğini sağlayan micro anahtar devreleridir.

Süspansiyon

Hassas yüklerin kaldırılması için kullanılan bir halkalı cıvata mekanizmasıdır. Kaldırma ünitelerinin bağlantı parçalarına uyarlanarak özel üretimi mevcuttur.

Elektrikli Kontroller

Kaldırma ünitesi elektrikli kumanda ile birlikte temin edildiğinde, alternatif olarak, hareketleri aşağıdaki şekillerde de etkinleştirilebilir:

Alçak gerilim kontrolleri, kontrol devrelerinin düşük voltajlı güç kaynağı için trafo, genel hat kontaktörü, kaldırma üniteleri ve elektrikli taşıyıcı motorlarının kontrolü için kontaktör, trafo koruma sigortaları ile yardımcı devreler ve güç devrelerinin bağlantıları için terminal bloklarını içerir. Bileşenler IP 55 korumalı, darbeye dayanıklı termoplastik malzemeden yapılmış kapalı bir kutu içinde yer almaktadır. Ekipmanlar kaldırma ünitesinin motor tarafına monte edilmiştir.

İP 55 korumaları termo plastikten imal edilmiş darbeye dayanıklı alüminyum malzemeden gövdenin içerisinde; kaldırma ünitesinin motor kısmında yer almaktadır. Alçak gerilim kontrolü Trafo, Kontaktörler, sigortalar, yardımcı devreler ve terminal bloklarının bir araya gelip organize bir şekilde doğru çalışmasıyla mümkün olur.

Doğrudan kontrol, sadece dikey yönlü hareketlerin kontrolünde elektrikli zincirli kaldırma ünitesi kontrolünde kullanılabilir. Diğer seçenekte de olduğu gibi kendi kendine durabilen darbe ye sıvıya dayanıklı termoplastikten kutu içerisinde yerleşik PI 55 Korumalı gövde içerisinde yer alır.

Kablolu kumandalar paneli kopmaya karşı dayanıklı olarak imal edilmiştir. Elektrikli zincirli vinçlerin hareket sayılarına göre kontrol ve komutasına sağlar.

Şaryo

Vinçlerin kaldırdıkları yüklerin yatay yönlü hareketini sağlayan mekanizmalardır. 3 farklı tipte kullanımı mümkündür birincisi manuel çekme zincirli şaryo, ikincisi zincir yürütme mekanizmalı şaryo, üçüncüsü ise elektrikli kumanda kontrollü şaryo. Kirişin alt flanşı üzerinde yanak kısımlarına basarak yanak kısmının genişliğine göre üzerlerindeki somunların gevşetilip sıkılması yöntemi ile ayarlanır. Periyodik olarak yağlanması gereken çelik tekerler üzerinde hareket eden şaryoların raydan çıkmamaları için ray kıskaçları veya bitiş noktalarında darbe emicilerin kullanılması gerekir.

Zincirli Vinç Fiyatları

Vinçlerin fiyatlarına etki eden birçok etmen mevcuttur. Bunlar özel talepler kullanım alanları kaldırma hızı ve yüksekliktir. Yükseklik arttıkça talep edilen erişim mesafesine göre zincir takımı değiştirilmesi gerekir. Hassas kaldırma talebinin olduğu noktalarda ise pano ve kumanda üzerinde yapılan değişikliklerle çift hızlı hale getirilir. Patlama ve parlama riskinin olduğu noktalarda ise risk sınıfına göre exproof olarak revize edilmesi gerekir.

Telefon

0506 458 5006

E-posta

[email protected]

Adres

Evliya Çelebi Mah. Peker Sk. No:21/A Tuzla/İSTANBUL